Лютий 2018

Пікетування Закарпатського ОУЛМГ. Рубку припинено

31 січня 2018 року відбулось пікетування активістами Ужгородського клубу велосипедистів, Клубу піших туристів та ГО «Екосфера» офісу Закарпатського облуправління лісомисливського господарства. До пікетувальників вийшли заступник начальника та головний лісничий області Коцур І. Пізніше підійшли начальник облуправління Мурга В. та директор Ужгородського держлісгоспу Кий В. На заході також було багато преси та знімальні групи регіональних телеканалів.

Причиною проведення таких заходів стало відновлення санітарно-вибіркової рубки дубово-грабового лісу поблизу мікрорайону міста Ужгорода «Шахта» – найпопулярнішого місця для рекреації ужгородців. На Інтернет-ресурсі Strava, що слідкує за активністю пересувань людей, які займаються активними видами спорту, можна бачити, що місце рубки є «найгарячішим», тобто, найвідвідуванішим місцем довколишніх лісів околиць міста Ужгорода.

Ще 20 грудня 2017 року вищезгадані активісти дійшли до згоди з дирекцією лісгоспу й директор Ужгородського ДЛГ офіційно повідомив, що рубка призупиняється. З лісосіки буде вивезена лише вже заготовлена деревина. Також рубатимуть лише аварійні та висячі дерева, а також сухостій. Така домовленість була досягнута після консультацій з представниками громади міста, представленої людьми, які є прихильниками активного відпочинку на природі, та природоохоронцями й фаховими експертами. Консультації проводились в рамках процедури, запропонованої стандартом лісової сертифікації FSC.

Однак після Водохрещі активісти в лісі помітили значне пожвавлення, результатом якого стала рубка нових дубів, значна частина з яких не мала ознак пошкодження чи ураження хворобою, тим більше не була сухостійною. Тобто, йшлося про заготівлю ділового дуба.

Не дивлячись на очевидні докази, офіційною позицією Ужгородського держлісгоспу, а також Закарпатського ОУЛМГ бути дві тези: 1) рубка не відновлювалась, лісгосп не заготовляв деревину; 2) рубались лише аварійні, висячі та сухостійні дерева…https://zakarpatlis.gov.ua/11003-2/

В результаті пікетування Ужгородський лісгосп оприлюднив офіційний лист, де повідомлялось, що у кварталах 10 та 11 (у лісі на межі з Ужгородом) рубка припиняється.

Протягом двох тижнів (починаючи з 1 лютого 2018 року) з лісосіки буде забрана деревина, яка залишилась, та рекультивовані трелювальні волоки й дорога. Активісти Ужгородського клубу велосипедистів вподіваюсть, що їхня чемпіонська велотраса, по якій вони проводять міжнародні змагання з гірського велоспорту, буде відновлена.

Posted in Новини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *