Січень 2018

Екологам, природоохоронцям та правозахисниками вдалося виграти перший бій за гірський хребет Карпат – Свидовець

10 січня 2017 року колегія суддів Закарпатського окружного адміністративного суду захистила від знищення унікальні природні ландшафти Свидовецького хребта. А це – унікальні високогірні льодовикові озера Ворожеска, Ашпшиця, Герашаска, які є об’єктами природно-заповідного фонду України, р. Чорна Тиса – іхтіологічний заказник та об’єкт Смарагдові мережі України та чутливі високогірні екосистеми Карпат, які слугують місцями токовищ, гніздівлі та екокоридорами для міграції диких тварин, які вже сьогодні внесені до Червоної книги України.

Запланована діяльність, відповідно до затверджених розпоряджень Тячівською та Рахівською РДА, передбачала забудову Свидовецького хребта гірськолижним курортом, який мав забезпечити одночасне перебування до 28 000 осіб, створення шести водних штучних водойм для забезпечення потреб курорту у воді. Якщо взяти до уваги, що на день норма використання води для одної особи 200 куб м. води, то не важко порахувати, скільки води буде потрібно потреб відвідувачів цього курорту. І це без потреб води для снігових пушок та господарських потреб. 

Колегія суддів скасувала оскаржувані розпорядження та визначили протиправною дії РДА під час прийняття оскаржуваних розпоряджень. Під час винесення рішення по справі судді врахували те, що затверджені детальні плани територій не були надані навіть на запит суду, не проходили стратегічної екологічної оцінки, яка б мала гарантувати безпеки планованої діяльності для довкілля та охорони здоров’я та не гарантував належної участі громадськості під час обговорення оскаржуваних актів.

 

Детальні плани територій, які начебто обговорювались громадськими слуханнями у громадах Ясіня, Чорної Тиси та Лопухова, насправді ніхто не бачив. Їх не було оприлюднено владними структурами і під час судових засідань. Цей факт наштовхує на думку, що цих документів або не існує і, в такому разі, це земельно-лісова афера, метою якої є не будівництво курорту, а захоплення землі та вирубка лісу. Або, якщо ці документи таки існують, то вони містять таку інформацію, яку владі страшно оприлюднити громаді. В обох випадках – це афера.

Posted in Новини.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *