eкологічні табори

ЛІТНІ ЕКОЛОГІЧНІ ТАБОРИ

З 2001 року по 2010 рік у рамках роботи за авторською програму «ШКОЛА У ПРИРОДІ» ми проводили щорічні літні екологічні наметові табори “ШКОЛА У ПРИРОДІ”. В програму таборів входили тренінгові заняття з основ екології, екоігри, вистави, конкурси, дослідження, практичне таборування, ватри, мандрівки у гори. Учасники табору мали можливість здобути цікаві знання, вміння і навички життя у природі, правила таборування, приготування їжі тощо.

IMG_1028IMG_1029

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За 10 років дії наметового табору „ШКОЛІ У ПРИРОДІ” навчання пройшло 800 дітей з Закарпатської, Івано-Франківської, Тернопільської, Чернігівської, Вінницької, Житомирської, Донецької областей, м. Києва та АР Крим.

IMG_0452IMG_0475

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета проведення табору: формувати екологічну свідомість та культуру співіснування у природі.

 

У програму навчання входять заняття:

 

  • з проблем збереження біорізноманіття у краї;
  • з проблем збереження лісів та малих річок;
  • з проблем утилізації відходів;
  • з енергозбереження;
  • з практичного мандрівництва;
  • першої домедичної допомоги;
  • з уміння в’язати вузли;
  • одноденні подорожі;
  • також екскурсії, екологічні та спортивні ігри, вечірні ватри, конкурси, екологічний театр, квести.

IMG_0549IMG_0548

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За допомогою тренінгів та ігор діти здобувають знань у галузі екології та проблем довкілля, долучаються до природоохоронної діяльності, можуть відчути себе частиною спільноти, яка бажає змінити світ на краще.

Сьогодні ЕКОСФЕРА працює у напрямку розвитку двох видів таборів:

1. Літні екологічні табори для школярів «ШКОЛА У ПРИРОДІ»:

На ці табори запрошуються діти та підлітки 10-16 років. Сучасні табори «ШКОЛА У ПРИРОДІ» продовжують традиції наметових таборів, які проводились ЕКОСФЕРОЮ впродовж 10 років. До програми таборів «ШКОЛА У ПРИРОДІ» входять тренінги з питань довкілля, розвитку лідерських навичок, ігри, спортивні ігри, вміння з практичного таборування, екскурсії та мандрівки в гори, екологічні театри, вистави, квести тощо.

IMG_0638_014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нинішні табори відрізняються від наметових лише рівнем комфорту проживання: намети та польова кухня замінені фінськими будиночками та іншою таборовою інфраструктурою: їдальнею, душовими, туалетами.

2. Волонтерські табори для молоді:

Цільовою аудиторією волонтерських таборів є молодь 17-35 років. Ці табори є тематичними: туристичні, енергетичні.

Туристичні волонтерські молодіжні табори спрямовані на створення екотуристичних маршрутів на території природоохоронних територій (національних природних парків, регіональних ландшафтних парків, заказників, заповідних урочищ), а також туристичних маршрутів типу «greenway». Силами волонтерів – учасників таких таборів – здійснюється ознакування цих маршрутів (встановлення інформаційних щитів, табличок, вказівників, благоустрій місць відпочинку для туристів). У свою чергу волонтери набувають необхідних знань, умінь і навичок ознакування туристичних маршрутів від досвідчених інструкторів й надалі отримують право виступати в ролі таких інструкторів на інших туристичних волонтерських таборах.

Такі табори здебільшого є міжнародними, тож волонтери мають можливість познайомитись і спілкуватись з однолітками з Польщі, Словаччини, Чехії, Швейцарії.

Енергетичні волонтерські молодіжні табори спрямовані на допомогу у проведенні заходів з утеплення, модернізації системи опалення та водонагрівання соціальних установ (шкіл, садочків, ФАПів) у сільській місцевості, а також спорудження екологічних будинків соціального призначення у сільській місцевості. Силами волонтерів під керівництвом інструкторів здійснюється утеплення вікон, дверей соціальних установ, заміна системи опалення / водонагрівання на сучасну з високим рівнем ККД або альтернативне джерело. Волонтери також знайомляться з різними технологіями спорудження екологічних енергопасивних будинків.

 

Posted in Екотабори.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *