Грудень 2017

Будівництво міні-ГЕС на Тересві, Ріці та Чорній і Білій Тисах – заборонене, оскільки ці річки є об’єктами Смарагдової мережі України!

ГО «ЕКОСФЕРА» публічно звертається до органів місцевого самоврядування, розташованим у долинах річок Ріка (Міжгірський та Хустський райони), Тересва (Тячівський район) та Чорна і Біла Тиси (Рахівський район).

 

У 2014 році ратифіковано Угоду про Асоціацію між Україною та ЄС. Відповідно до Глави 6 “Навколишнє середовище” (стаття 361) та Додатку ХХХ до цієї глави, що містить перелік директив (зокрема, Директиву Ради 92/43/ЄЕС від 21.05.1992  року про збереження природного середовища існування, дикої флори та фауни, із змінами і доповненнями, внесеними Директивами 97/62/ЄС, 2006/105/ЄС та Регламентом 2003/1882/ЄС), які Україна зобов’язалась імплементувати та приєднатись до Пан’європейської мережі природоохоронних об’єктів – Смарагдової мережі. Ця мережа включає найбільш цінні природні території країн Європейського Союзу та інших країн Європи, Кавказу та Північної Африки поза його межами.

Рішенням про визначення об’єктів Смарагдової мережі в Україні, яке було прийнято на 36-му засіданні Постійного комітету Бернської конвенції 15–18 листопада 2016 року у м. Страсбург (Франція), в Україні створено Національну Смарагдову мережу. До переліку територій, які увійшли до Смарагдової мережі в Україні, на території Закарпаття такими є, передусім, існуючі об’єкти природно-заповідного фонду, а також карпатські річки басейну Тиси: р. Ріка у складі НПП «Синевир», р. Тересва, р. Чорна Тиса, р. Біла Тиса у складі Карпатського біосферного заповідника – https://wcd.coe.int/com.instranet.InstraServlet?command=com.instranet.CmdBlobGet&InstranetImage=2951584&SecMode=1&DocId=2389718&Usage=2.

Графічне відображення території Смарагдової мережі в Україні можна знайти на цьому ресурсі – http://www.arcgis.com/home/webmap/viewer.html?webmap=d1804eb1f77546b8a282cd6dff1aa202

Для цих річок та їхніх приток це означає, що будівництво на них МГЕС заборонено, оскільки саме тут живуть і нерестяться види риб, внесені до списку Резолюції № 6 Бернської конвенції, тож вони перебувають під охороною держави Україна та Ради Європи.

Будь-які рішення щодо будівництва МГЕС на річках, які є об’єктами Смарагдової мережі, суперечать зобов’язанням, які взяла на себе Україна, підписавши Угоду про асоціацію з ЄС. Про такі рішення негайно буде повідомлятись у Раду Європи, яка вимагатиме відповідної реакції від Уряду України.

Довідка

Смарагдова мережа Європи (англ. Emerald Network Europe) — це низка територій особливого природоохоронного значення, які містять і зберігають біологічне різноманіття країн Євросоюзу, Східної Європи і деяких африканських держав. Вона створена рішенням Бернської конвенції 1979 р. і підтримується державами-членами Ради Європи.                                                                                                    

 

Мета цього масштабного проекту — виділити і взяти під охорону місця проживання рідкісних видів тваринного і рослинного світу. При оцінці території для включення до Смарагдової мережі Європи враховується: чи мешкають тут види рослин і тварин, яким загрожує зникнення, чи є вона важливим пунктом зупинки на шляхах міграції тварин, чи вирізняється високим рівнем біорізноманіття, чи є тут унікальне оселище.

Posted in Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *