Вересень 2012

FSC FRIDAY в Україні

fscfriday_white_ukraine-01-0128 вересня 2012 року у всьому світі відбулася акція FSC Friday (FSC П’ятниця). У рамках цієї акції партнери FSC (Лісової Наглядової Ради) обмінювались своїми банерами, поширювали інформаційну продукцію про діяльність FSC та про стале (збалансоване) ведення лісового господарства, проводили лекції на цю є тематику.

FSC П’ятниця відбувся і в Україні. Партнером FSC у цій акції виступила ЕКОСФЕРА. Починаючи з 28 вересня протягом тижня фахівці ЕКСОФЕРИ проводять міні лекції для школярів та студентів про діяльність FSC, маркування деревної продукції логотипом FSC та екологічно чутливі ринки деревної продукції у світі.

Лісова сертифікація виникла у середині 80 років ХХ ст. завдяки активній діяльності громадських природоохоронних організацій, занепокоєних стрімким скороченням тропічних лісів внаслідок хижацької лісозаготівлі та продажем нелегальної деревини на світових ринках. Проводячи масові акції по всьому світу, природоохоронці бойкотували продукцію, яка була виготовлена з деревини, отриманої у такий спосіб.

Сьогодні найбільш поширеною системою лісової сертифікації є схема FSC (Forest Stewardship Council – Лісової Наглядової Ради). Ця система включає 10 визнаних у всьому світі принципів та 56 критеріїв сталого ведення лісового господарства, що і є стандартом FSC. Підтвердження дотримання лісогосподарськими підприємствами цих стандартів здійснюється незалежним аудитором – організацією з сертифікації, акредитованою FSC. Процедури сертифікації гарантують незалежність, безпристрасність та об’єктивність оцінки ведення лісового господарства в будь-якій країні.

Наявність такого сертифікату у лісогосподарського підприємства свідчить про те, що господарювання в його лісах здійснюється на принципах невиснажливого (сталого), постійного та безперервного лісокористування, що при веденні лісового господарства належно враховуються питання охорони довкілля та збереження біологічного різноманіття, інтереси працівників лісогосподарських підприємств та місцевого населення.

Щоби продавати готову продукцію як сертифіковану за схемою FSC, лісозаготівельник, а також усі подальші учасники переробки деревини, мають документально довести аудитору, що вони використовують саме сертифіковану, а не сторонню сировину. Цей процес називається сертифікацією ланцюжка продукції «від виробника до споживача». Підприємства, які займаються лісовим господарством і лісозаготівлею, отримують один тип сертифікату, а ті, хто купує їхню продукцію, переробляє і продає готовий товар – інший тип сертифікату.

Купуючи деревну продукцію, папір чи товар в упаковці, промаркованій логотипом FSC, ви робите вибір на користь сталому веденню лісового господарства у світі й Україні й засвідчуєте свою небайдужість до питань збереження лісів та достигання прав місцевого населення.

Більше про це можна прочитати у брошурі Сертифікація лісової продукції: чому ринки бувають екологічно чутливими? 

 

Posted in Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *