Вересень 2017

Семінар «Запобігання нелегальній лісозаготівлі та лісопорушенням в Україні»

відбувся 20 вересня у Львові. Учасниками семінару були представники обласних прокуратур Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей, представники Львівського ОУЛМГ, Львівського національного лісотехнічного університету, Державної екологічної інспекції України та ДЕІ у Львівській області, представники ГО природоохоронного спрямування, зокрема ГО «ЕКОСФЕРА» з Ужгорода.

Організаторами семінару виступили WWFDCP в Україні, USAID та Лісова сервісна служба США.

Про практики запобігання нелегальній лісозаготівлі та іншим лісопорушення, а також про співпрацю з різними правоохоронними органами США під час розслідувань, про міжнародну співпрацю та ресурси у боротьбі зі злочинністю у сфері живої природи та лісового господарства розповіли Майк Мітчел, заступник федерального прокурора Міністерства юстиції США та Шелі Гарднер, експерт з питань нелегальних лісозаготівель Лісової служби США та ІНТЕРПОЛУ. Про структуру охорони правопорядку та організацію дізнання в Лісової служби США розповіли спеціальні агенти ЛС США Марк Берджсон та Колін Фішер.

Про програму співпраці громадських екологічних інспекторів з державною екологічною інспекцією розповіли Василь Стрищак та Світлана Чорнюк з Державної екологічної інспекції України. Еколог ГО «ЕКОСФЕРА» та громадський екологічний інспектор Оксана Станкевич-Волосянчук презентувала короткий аналіз ефективності реалізації своїх повноважень громадськими екологічними інспекторами. При цьому наголосила на тому, що без співпраці з правоохоронними органами робота громадського екологічного інспектора є малоефективною. Потім нею були запропоновані зміни у повноваженнях громадського «шерифу» (згідно з концепцією реформування системи екологічного контролю в Україні).

 

Дунайсько-Карпатська програма WWF в Україні представила свій проект «Лісова варта», а викладач НЛТУУ Олег Часковський показав, як можна проаналізувати зміни рослинного покриву Українських Карпат та виявляти лісосіки за супутниковими знімками.

 

 

Posted in Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *