Жовтень 2017

Тренінг з питань аналізу Планів дій сталого енергетичного розвитку

відбувся 12-13 жовтня у смт. Славське. Організатором виступила ГО «ЕкоКлуб» Рівне. До участі були запрошені учасники громадської енергетичної мережі CLEEN, зокрема ГО «ЕКОСФЕРА», а також інші природоохоронні організації, які працюють в Україні у сфері енергоефективності.

Плани дій сталого енергетичного розвитку (ПДСЕРи) розробляються містами-підписантами європейської ініціативи Угоди Мерів. ПДСЕР є фактично основним стратегічним документом розвитку міста у сфері енергетики. Міста, які стали учасниками цієї угоди, беруть на себе зобовязання скоротити викиди вуглекислого газу до 2020 року на 20 % та до 2030 року на 30 %. Рік, від якого рахуються ці викиди, називають базовим.

Експерти у сфері енергетики з ГО «ЕкоКлуб» розпочали обговорення власне розробленої методики аналізу ПДСЕРів, які, на їхню думку, варто оцінювати за чітко визначеними критеріями. Зокрема важливим питанням для обговорення є питання вибору базового року; включення до ПДСЕРу усього сектору промисловості, яка працює у місті, чи ні; включення до документу усіх видів транспорту міста, чи лише громадського та комунального тощо. Усе це є важливими питаннями, оскільки суттєво впливають на кількість та якість заходів, які плануються цим документом.

Цікавими для дискусій також стали сесії, які стосувались написання якісної та зрозумілої аналітики, вибору та розробки методики для її написання, цільову аудиторію аналітики. Цю сесію провів фахівець РАЦ «Суспільство і довкілля» Андрій Андрусевич. Про фінансову сторону впровадження ПДСЕРів на прикладі міста Житомира розповів Сергій Геращук з управління фінансів Житомирської міської ради.

Не менш цікавою була сесія щодо комунікаційної стратегії та представлення аналітики для ЗМІ, яку провела журналістка Агентства журналістських розслідувань «4 влада» Інною Білецькою.

Posted in Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *