Жовтень 2017

Національний стандарт добровільної лісової сертифікації FSC

обговорювали на черговому засіданні національно робочої групи, членом якої є ГО «ЕКОСФЕРА». Засідання проводило Національне представництво FSC в Україні протягом 18-19 жовтня. На засіданні експертами була представлена робоча версія національного стандарту FSC, який вже пройшов громадські обговорення.

В обговоренням найбільше уваги приділили принципу 2 – права працівників та умови зайнятості, а також принцип 4 – стосунки з громадами. Ще обговорювались принципи 1 – відповідність законодавству та 9 – ліси, особливо цінні для збереження.

У новому стандарті FSC, до якого наразі розроблявся національний стандарт України, питання прав працівників та питання стосунків з місцевими громадами розділені й представлені в окремих принципах. Під час засідання робоча група вкотре обговорювала принцип 4, як один із тих, який є чомусь дуже важким для виконання держлісгоспами. Обговорення стосувалося більше термінології та змістового навантаження перекладів. В результаті робоча група затвердила той варіант, який вже був обговорений з громадськістю.

Наразі робочий варіант Національного стандарту FSC проходитиме ще редакційну правку, а потім буде надіслано у головний офіс FSC на затвердження. Як тільки Національний стандарт FSC буде затверджено, він стане робочим документом у процесі лісової сертифікації за схемою FSC в Україні.

Posted in Новини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *