Послуги

НАВЧАЛЬНО-ОСВІТНІ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙНІ ПОСЛУГИ ЕКОСФЕРИ

ЕКОСФЕРА пропонує інноваційні тренінгові програми. Ці програми включають тренінгові курси за інтерактивною методикою, консультативні зустрічі, наставництво та фахову підтримку.

Цільовою аудиторією ЕКОСФЕРИ є представники інституцій громадянського суспільства (ОГС), педагоги, представники органів місцевого самоврядування та держслужбовці, представники лісового господарства, власники сільських садиб, фермери, молодь, усі, хто бажає навчитись чомусь новому на відкрити для себе нові можливості.

І. Тренінги для ОГС охоплюють низку тем, які є найбільш важливими для діяльності та подальшого розвитку організацій громадянського суспільства. Тренінги пропонують методи та інструменти, які забезпечують високий рівень навчання. Програми проводять кваліфіковані тренери ЕКОСФЕРИ.

1. Стратегічне планування (ефективний інструмент успішного менеджменту. Використання у плануванні діяльності будь-якої бізнес-компанії чи громадської організації. Формування спільного бачення майбутнього організації, її місії та пріоритетів діяльності. Роль спільних (корпоративних) цінностей. Розробка планів дій (операційне планування).

2. Проектний менеджмент (процес підготовки проекту від планування до його реалізації. Базові навички написання проектів. Розгляд питань аналізу проблеми (дерево проблем), написання проекту, оцінки виконання проекту (логічна матриця). Стратегічний менеджмент проектів – якісна оцінка та моніторинг проектів, демонстрація впливу проектів на проблему та суспільство в цілому. Можливість подальшого успішного залучення коштів для діяльність ОГС). організації.

3. Фандрайзинг (аналіз джерел залучення коштів для діяльності ОГС. Робота з міжнародними донорськими організаціями. Робота з органами влади та місцевими бюджетами. Локальний фандрайзинг – робота з потенційними спонсорами з місцевого бізнесу).

4. PR – менеджмент (що включають в себе зв’язки з громадськістю. Взаємодія зі ЗМІ. Написання прес-релізів. Організація прес-конференцій. Уміння представити свою організацію: інформаційні буклети, періодичні видання, веб-сайти. Складан організації. Застосування маркетингових технологій у просуванні ідей ОГС – розробка ключових повідомлень для цільових аудиторій).

5. Громадянське представництво (Адвокасі) (що таке адвокація і чим адвокація відрізняється від громадського лобіювання. Базові навчально-практичні курси для опанування засад ефективного представництва та обстоювання прав та інтересів громадян. Інструменти адвокації: взаємодія з громадськістю, владою, ЗМІ; створення коаліцій; лобіювання; інформаційні кампанії; аналітична робота. Планування і здійснення адвокаційних кампаній).

 

ІІ. Тренінги за фаховими та особистими інтересами охоплюють різні цільові аудиторії та спрямовані на отримання корисних знань, умінь та навичок, які допоможуть професійному та особистісному росту, підвищать ефективність та успішність власної діяльності, допоможуть зробити хорошу кар’єру.

1. Лідерство (стратегічне планування – планування особистого успіху). Цільова аудиторія – молодь.

2. Стратегічне планування та регіональний розвиток (роль цього інструменту управління у плануванні розвитку території, громади. Залучення громадськості у стратегічному плануванні розвитку території: області, району, міста, села. Формування бачення та місії території. Стратегічний зріз, SWOT-аналіз. Вибір стратегічних пріоритетів розвитку. Розробка річних планів. Чим ці плани відрізняються від річних планів соціально-економічного розвитку. Моніторинг та оцінка Стратегії). Цільова аудиторія – органи місцевого самоврядування та держслужбовці.

3. Підвищення професійної спроможності педагогів – вчителів природничих наук (пастки екологічної освіти у школі. Природоохоронна освіта у школі та поза школою. Стилі сприйняття інформації людиною. Умови, в яких здійснюється навчання. Мотивація. Відносини «педагог-учень». Форми навчання. Методика проведення тренінгів для дітей з екології. Методика проведення екологічних досліджень на терені). Цільова аудиторія – практикуючі педагоги, молодь.

4. Підвищення професійної спроможності власників сільських садиб («сталі» види туризму. Правові основи розвитку сільського туризму. Поради господарям сільських садиб щодо планування власної справи. Основи маркетингового аналізу сільського середовища. Що таке «green way»? Можливості використання природоохоронних територій для успішності сільських садиб. Українська система категоризації садиб «Українська гостинна садиба» та екологічне маркування садиб «Зелена садиба». Створення економічних кластерів).

5. Підвищення професійної спроможності фермерів (екологічно орієнтоване сільське господарство. Знання екології для формування «екологічно правильних» агроценозів та підвищення врожайності за мінімальних витрат. Біологічні засоби боротьби з шкідниками. Способи підвищення родючості ґрунтів. Створення економічних кластерів).

6. Підвищення професійної спроможності працівників лісового господарства (тренінги з питань лісової сертифікації за схемою FSC. Триденна тренінгова програма включає теоретичні та практичні заняття, а також екскурсії на демонстраційних ділянках в лісі). Ці тренінги проводяться командою тренерів, які представляють ЕКОСФЕРУ (Ужгород), FSC в Україні (Київ), сертифікаційний орган «Лесная сертификация» (Київ) та УкрНДІЛГ ім. Висоцького (Харків).

 

Як узяти участь у тренінгах?

Учасники програм ЕКОСФЕРИ мають можливість узяти участь у безоплатних тренінгах, що відбуваються у рамках річної діяльності організації. Менеджер організації надсилає адресні запрошення на такі тренінги.

Всі інші бажаючі можуть взяти участь у тренінгах на будь-яку з тем, що проводяться ЕКОСФЕРОЮ. Для реєстрації на тренінги з тем, які цікавлять, та з запитаннями щодо програм тренінгів, будь ласка, звертайтесь до Катерини Станкевич-Коваль (моб. 095 635 3441), програмного менеджера ЕКОСФЕРИ.

          

Posted in Про нас.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *