Об’єднані територіальні громади Закарпаття проходять навчання з ощадливого та ефективного використання енергоресурсів

Наприкінці жовтня 2017 року для ОТГ краю розпочалися серія тренінгів з впровадження принципів енергоефективності та головних аспектів ощадливого управління енергоресурсами в муніципальній сфері.

Вже найближчим часом п’ять об’єднаних територіальних громад області – Іршавська, Вільховецька, Перечинська, Полянська та Тячівська – матимуть змогу отримати професійні консультації для підвищення енергоефективності, здійснення енергозберігаючих заходів та дізнатись про можливості залучення фінансування на комплексні заходи з термореновації бюджетних закладів.

Відомо, що оплата енергоносіїв у цих закладах лягає на плечі органів місцевого самоврядування, тому керівництво ОТГ, як ніхто інший, зацікавлено в залученні громади при проведенні подібних інформаційних заходів та отриманні підтримки від кваліфікованих експертів. Також, грамотне управління енергоресурсами та відповідальна робота на місцях, допоможе суттєво заощадити кошти місцевих бюджетів.

Зокрема сьогодні, в Іршавській міській раді, був проведений перший тренінг із запланованого циклу, який зібрав завгоспів, заступників та керівників муніципальних установ. Найактуальнішим для жвавого обговорення стали питання впровадження системи енергомоніторингу (відомо, що Іршавська ОГТ отримала фінансування від ULEAD для впровадження системи енергомоніторингу – ред.) і пошук джерел фінансування на енергоефективні проекти.

Окрім цих питань, присутні мають можливість ознайомитися із законодавчою базою і нормативно-правовими актами, ще регулюють політику України у сфері енергоефективності; дізнатися, які можливості дає містам підписання Угоди мерів та чому важливо розробити ПДСЕР (план дій сталого енергетичного розвитку – ред.); познайомитись з системою енергетичного менеджменту і головними принципами її впровадження; а також як застосовувати ЕСКО (енергосервісні компанії – ред.) механізми на користь муніципалітету.

Ці заходи проводяться в рамках проекту “Енергоефективні реформи в Україні” від U-LEAD. Завдяки цьому ж проекту і за підтримки за підтримки Німецького товариства з міжнародного співробітництва (GIZ), протягом липня-серпня цього року, Асоціацією з енергоефективності та енергозбереження було підготовлено 50 експертів впровадження енергетичного менеджменту та покращення надання консультаційних послуг з підвищення енергоефективності в ОТГ у своїй області (http://www.ekosphera.org/index.php?option=com_k2&view=item&id=307:serpen-2017&Itemid=151). На Закарпатті таким експертом є менеджер проектів з енергоефективності та розвитку ВДЕ ГО «Екосфера» Олена Мудра. Організаційну підтримку в донесенні принципів енергоефективності та енергозбереження до громад надає Центру розвитку місцевого самоврядування в Закарпатській області.

Posted in ПЕРІОДИКА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *