Активно проведений час, можливість соціальної взаємодії з іншими підлітками, пізнавальні заняття та отримання нового досвіду дозволяє дітям, яким довелося покинути власні домівки через війну, пройти психологічну реабілітацію. Адаптація в новому середовищі через творчість, знайомства та подорожі допомагає дітям не відчувати себе самотніми та, окрім того, спрямувати енергію у засвоєння нових знань та вмінь у природоохоронній сфері.
У межах програми «Безпечні канікули з новими друзями» ГО «Екосфера» проведе 10 заходів упродовж червня-серпня 2023 року задля психологічної підтримки дітей внутрішньо переміщених сімей. Щоп’ятниці ми будемо збиратися в Ужгородській публічній бібліотеці та Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.
Завдяки творчим заняттям у дітей розвивається уява, нестандартне мислення, зосередженість, інтелект, світосприйняття. Зокрема, ми навчаємо дітей європейських практик поводження з відходами, важливість скорочення та сортування відходів, вплив забруднення на довкілля та взаємозв’язки в екосистемах, які зазнають шкоди. У межах програми фахівці будуть проводити майстер-класи та квести на теми: «Скорочення відходів», «Сортування сміття і переробка», «Лісові екосистеми», «Екзоти міста Ужгорода», «Енергія сонця», «Птахи в умовах урбанізації». Діти відвідають Ужгородський ботанічний сад, навчаться впізнавати екзотичні рослини, які вже давно стали звичними для міста. Будуть спостерігати з біноклем за водоплавними птахами на річці Уж.
Командні ігри допоможуть розвинути товариськість, вміння працювати в команді, комунікувати з однолітками, виражати свої емоції. Під час обговорень та дискусій діти вчитимуться формувати власні думки, аналізувати інформацію, висловлювати власні переживання. Також у межах програми діти відвідають два середньовічні замки (замок Паланок та замок Сент-Міклош), де на них чекатимуть цікаві майстер-класи та квести. А також побувають у двох Національних природних парках, де зможуть познайомитися з біорізноманіттям краю, пограти в екоігри та навчитися роботи в команді. Завдяки таким мандрівкам діти з інших регіонів країни краще пізнають культуру і природу Закарпаття – свого нового місця проживання.
Для участі у програмі необхідно заповнити анкету: https://forms.gle/WePWP4aTfnfHVNMK8
Для дітей передбачено обід. Заняття проводитимуть щоп’ятниці з 10 до 16 год.
Минулоріч ГО «Екосфера» проводила заняття з дітьми внутрішньо переміщених сімей у межах проєкту «Зелені канікули», про який можна дізнатися детальніше тут.Попередній проєкт був успішним, тож досвід, набутий в проєкті, є цінним. При плануванні заходів та складанні програми проєкту, який плануємо проваджувати в канікулярний період цього року, ми враховуємо потреби і побажання батьків і дітей, які були учасниками минулорічного проєкту.
Територія діяльності: Закарпатська область
Мета: сприяти соціалізації та інтеграції дітей ВПО до життя в новому середовищі, забезпечити цікаве дозвілля в канікулярний період через залучення їх до кола однолітків під час творчих майстер-класів та пізнавальних мандрівок.
Цільова аудиторія: ужгородці, діти і підлітки ВПО віком від 8 років до 14 років
Ціль 1: провести 10 цікавих розвиваючих заходів для дітей (майстер-класів, ігор, квестів, екскурсій тощо) за програмою «Безпечні канікули з новими друзями».
Ціль 2: залучити до програми не менше 500 дітей та підлітків ВПО.
Результати:
- Буде адаптовано та інтегровано в нове середовище не менше 500 дітей та підлітків ВПО. Ми запропонуємо учасникам на початку участі у проєкті та в кінці опитувальники, щоб зрозуміти вплив проєкту на дітей ВПО.
- 500 дітей ВПО краще пізнають культуру і природу Закарпаття – свого нового місця проживання.
- 500 дітей ВПО цікаво і змістовно проведуть канікули, будуть розвивати фантазію, креативність, комунікативні навички, розширять свій кругозір.
- В результаті комунікативної кампанії про проєкт та його результати буде поінформовано до 20 000 жителів Ужгорода та області.
Партнери: Ужгородська публічна бібліотека та Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка.
Ця публікація була підготовлена в рамках проєкту «Громадськість за демократизацію», який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Екосфера» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.