День Землі – назва, яку використовують щодо різних заходів, що їх проводять навесні з метою спонукати людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля планети Земля. Також «День Землі» — громадянська ініціатива, відкрита для приєднання будь-яких людей, груп і організацій.

У 2018 році ГО «Екосфера» в день Землі 22 квітня вирішила привернути увагу мешканців міста Ужгорода до проблеми сміття. А точніше – до важливості сортувати сміття ще до того, як воно потрапить у загальний контейнер. Адже система роздільного збору сміття у місті впроваджувалась двічі: у 2008 році та у 2013 році. З того часу у місті на майданчиках, де розташовані контейнери для ТПВ, знаходяться також контейнери для окремого збору паперу, пластику та скла. діють також пункти прийоми вторсировини, деякі з них приймають також жерстяні та алюмінієві банки, упаковку ТетраПак. Однак, сортують сміття лише 16 % мешканців міста.

Мета: привернути увагу мешканців до проблеми ТПВ та необхідності селективного збору сміття у місті Ужгороді.

Територія діяльності: місто Ужгород.

Результат: 

  1. проведено відкриту лекцію про шкідливість пластику, а також про реальний стан справ у сфері управління ТПВ у м. Ужгороді;
  2. проведено виставку дитячих малюнків на цю тематику в історичному комплексі «Совине гніздо»;
  3. проведено публічну акцію на пл. Театральна з різними майте-класами для дітей.

Партнери: Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА, ТОВ «АВЕ-Ужгород».

Author