ГО «Екосфера» провела семінар у Холмківській територіальній громаді щодо можливостей створення та розвитку власних мікро-мереж для генерації електроенергії з ВДЕ з використанням місцевих природних ресурсів за участі приватного капіталу на основі кооперації.

Холмківську сільську територіальну громаду створили у 2019 році. Населені пункти у підпорядкуванні громади: Холмківська, Коритнянська, Сторожницька та Тарновецька сільські ради. Наразі тут мешкає близько 14 тис. жителів.

Головна ідея проєкту «Енергетичні можливості для закарпатських громад» – забезпечення мешканців віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

Під час семінару виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль розповіла про основні напрямки діяльності громадської організації. Про досвід у галузі енергоефективності і розвитку ВДЕ учасникам заходу розповіла експертка проєкту, екологиня Оксана Станкевич-Волосянчук.

В обговоренні взяла участь і голова Холмківської громади Тетяна Вачиля. За її словами, у громаді існують проблеми з існуючими джерелами електропостачання. Зокрема, стрибки напруги: від 160 кВт до 250-280 кВт впродовж 5-ти хвилин. Як наслідок,  електронні прилади виходять з ладу. Електромережі перебувають у зношеному стані. У зв’язку зі здорожчанням газу, більшість людей переходять на електричні каміни, а це – додаткове навантаження на розподільні мережі.

Експертка проєкту Оксана Станкевич-Волосянчук надала учасникам семінару інформацію про можливі шляхи реалізації енергетичних ініціатив. Йдеться про розвиток відновлюваних джерел енергії, адже Україна буде поступово відмовлятися від вуглецевих носіїв енергії та скорочувати видобуток нафти й газу. Маючи відповідні ресурси, кожна громада зможе долучитися до цього процесу.

Жителі громади зацікавилися ідеєю створення мікро-мереж для генерації електроенергії на базі закладів освіти громади, а також створенням енергетичного кооперативу, обговорили можливість висадки плантацій енергетичної верби на затоплюваній території громади.

Грантова ініціатива «Енергетичні можливості для закарпатських громад», що впроваджується ГО «Екосфера», стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).
Погляди авторів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

За довідками прохання звертатись за телефоном +38 0312 615852 або адресою електронної пошти [email protected].

Більше інформації про проєкт тут: https://ekosphera.org/energetychni-mozhlyvosti-dlya-zakarpatskyh-gromad/

 

Author