Черговий рік поспіль ГО «Екосфера» збирає команду з України та бере участь у міжнародному молодіжному таборі. Цьогоріч – у мальовничому сербському місті Крагуєвац. Із Сербією, містом та молодими активістами Крагуєваца «Екосфера» знайома вже давно. Це вже третій візит до мальовничої країни, яку кожного року ми пізнаємо все глибше. Впродовж 10-ти днів учасники з України, Північної Македонії, Албанії, Сербії та Німеччини пізнавали культурні особливості своїх країн та навчалися розробляти власні проєкти обміну. Розповідаємо про отримані знання, атмосферу табору та чому вам варто поїхати наступного року.
Місце проведення: живописне місто Крагуєвац
Перші дні табору були сповнені інтенсивного знайомства як між учасниками, так і з місцем проведення табору, поблизу м. Крагуєваць. Приємною несподіванкою стали тамтешні гірські пейзажі. Учасникам табору розповіли про особливості місцевості та організували тематичний сербський вечір.
Інтенсивне навчання поєднували з відпочинком: впродовж табору відвідали четверте за населенням місто Сербії – Крагуєваць! Свого часу перша столиця, а сьогодні – економічний, медичний і культурно-освітній центр регіону Шумадія. Саме тут був підписаний перший торговий договір в Сербії, укладений з Великобританією.
Учасники молодіжного табору відвідали церкву, подивилися монументи, послухали історію, познайомилися з місцевими жителями. Також відвідали місто Ягодина , що розташоване на річні Белиця; аквапарк та музей воскових фігур.
З’ясовуємо культурні особливості через тематичні вечори
Міжкультурне навчання – головна тема цьогорічного кемпінгу. Щодня учасники табору обмінювалися думками щодо різних світоглядів через спілкування, рухливі ігри, розмови, активний відпочинок. У групових заняттях з’являється можливість зрозуміти різноманіття, яке приносить з собою кожен з учасників.
У рамках проєкту кожна команда готувала презентацію про свою країну: історичну спадщину, національні страви, пісні та захопливі квести. Такий підхід допомагає зрозуміти походження загальноприйнятих стереотипів та їх відповідність реаліям сьогодення.
Особливо яскраво учасникам запам’ятався український вечір. Наша команда розповідала про українські міста: Ужгород, Харків, Київ, Запоріжжя та Донецьк. Від німецької команди ми отримали завдання представити свою країну одним об’єктом. Ми обрали фотографію майдану, автором якої став український митець, автор фотопроєкту «Євромайдан» Сергій Лебединський.
Не оминули розмов про напружену ситуацію на Донбасі. Одна з учасниць нашої команди – переселенка, родина якої втратила дім. Дівчина розповіла про той період, коли її життя поділилося на «до» та «після», вимушений переїзд до Києва, показала фотографії зруйнованого аеропорту в Донецьку. Це допомогло краще прояснити ситуацію в Україні, яка в очах іноземців часом неправильно трактується як громадянська війна.
Вишиванки, українські народні пісні, страви національної кухні, захопливі квести та виконання віртуозного гопака – те, чим учасникам табору запам’ятається український вечір!
Розширення знань у реалізації міжнародних молодіжних обмінів
Кінцева мета проєкту: розвиток ідей для майбутніх молодіжних обмінів, які ми сподіваємося реалізувати у 2022-му році. Під час кемпінгу учасники опанували навички міжкультурного спілкування, здатність працювати в команді, знання у реалізації міжнародних молодіжних обмінів, плануванні та фінансуванні міжнародних проєктів.
В останні дні навчань визначили 4 теми для проведення міжнародного обміну, серед яких: проєктний менеджмент, права людини та гендерна рівність, надання першої домедичної допомоги. Напрацьовані ідеї обговорили із керівниками табору, щоб зрозуміти, на скільки проєкти готові до подачі на Програму ЄС Еразмус+.
«Під час проведення табору ми працювали у групах, парах, на загал, обговорюючи цікаві теми. У зв’язку з коронавірусною ситуацією, німецька команда не змогла приїхати, проте щодня приєднувалась до занять онлайн. Цікаві екскурсії допомогли познайомитися із місцевим колоритом, а посиденьки довкола ватри – віднайти спільні теми, які нас об’єднують задля досягнення спільних глобальних цілей. Надалі ми будемо підтримувати зв’язок із нашими новими друзями та працювати над втіленням нових проєктів!» – зазначила керівниця української команди, виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль.
«Цей молодіжний обмін – це можливість для особистісного розвитку, нових знайомств, удосконалення розмовної англійської, натхнення і мотивації. Цікаві воркшопи, інтернаціональні командні завдання, робота над майбутніми міжнародними проєктами і збагачений досвід – те, що подарував нам цей обмін! А ще – нових друзів у Сербії, Македонії, Албанії і Німеччині! Спасибі ГО «Екосфера» за невтомну роботу і можливість розвиватися молоді не лише Закарпаття, а й цілої України» – ділиться враженнями учасниця табору Марія Юріна.
Подібні міжнародні молодіжні табори – це не тільки інтенсивна мовна практика, але й можливість популяризувати свою країну та «зануритися» у культуру інших країн!
Стежте за нашими сторінками у соціальних мережах, щоб не впустити можливість стати учасником табору вже у наступному році!