24 лютого експерти громадської організації «Екосфера» провели тренінг для вчителів у с. Терново Нересницької ТГ у межах проєкту «Клімат, енергетика і громади». Участь в заході взяли понад 50 освітян громади, яких навчали проводити заняття відповідно до навчальної програми «Енергія і клімат». Під час заходу учасники поглиблювали знання щодо екологічної культури, наприклад, відмови від натурального хутра та шкіри, надання переваги екологічному пакуванню продукції, використання товарів з переробленої сировини. Також обговорили проблему надмірного споживацтва, можливість використання електротранспорту та сортування побутових відходів. Навчальна програма «Енергія і клімат» передбачає проведення уроків з дітьми на виховних годинах щодо причин змін клімату та їх наслідків, Цілей сталого розвитку ООН та шляхів енергозбереження в побуті. Заняття вчителі проводять за розробленим у межах проєкту навчально-методичним посібником «Енергія і клімат». Наразі він доступний в електронному варіанті, та вже наприкінці березня вчителі Нересницької громади отримають паперовий варіант посібника.Таким чином вчителі зможуть не тільки виховувати в дітей екосвідомість та прогресивне мислення під час навчання, але й зможуть разом продумувати практичні шляхи покращення екологічної ситуації в громаді.
Метою проєкту «Клімат, енергетика і громади»: налагодити системну роботу у громаді щодо підвищення її енергоефективності, через співпрацю ГО «Екосфера» з Нересницькою сільською радою у напрямку формування місцевої енергетичної політики. 

У межах проєкту також передбачається:

  • проведення Днів Енергії на території усієї громади із залученням усіх загальноосвітніх закладів та пересічних громадян під час публічного заходу;
  • розробка та апробація програми для шкіл «Клімат та енергетика». 

Проєкт також міститиме демонстраційний компонент – встановлення «сонячної бесідки» для зарядки гаджетів, якими зможуть користуватися жителі Нересницької ТГ. «Сонячна бесідка» на практиці демонструватиме можливості сонячної енергетики для підвищення енергонезалежності громади.

Проєкт здійснює ГО «Громадський ресурсний центр розвитку села Терново». ГО «Екосфера» заангажована виконувати просвітницькі заходи у межах проєкту.

Author