Холмківська територіальна громада висловила зацікавленість в участі у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад», який ГО «Екосфера» впроваджує за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки. Про це представники громад заявили під час зустрічей з представниками робочої групи з реалізації проєкту.

Представники ГО «Екосфера» відвідали Хомківську територіальну громаду та проінформували щодо проєкту: «Енергетичні можливості для закарпатських громад».

В обговоренні взяла участь голова Холмківської громади Тетяна Вачиля. За її словами, у громаді існують проблеми з існуючими джерелами електропостачання. Зокрема, стрибки напруги: від 160 кВт до 250-280 кВт впродовж 5-ти хвилин. Як наслідок, електронні прилади виходять з ладу.

«Ця проблема безпосередньо стосується села Тарнівці, де електромережі перебувають у зношеному стані. У зв’язку зі здорожчанням газу, більшість людей переходять на електричні каміни, а це – зайве навантаження на розподільні мережі» – зазначає голова громади.

24 грудня 2020-го року Тарнівці добу були без світла. Через три дні після відновлення електропостачання раптово подали занадто високу напругу, і, як результат, – у сусідньому Концові, що за 4 кілометри від Тарнівців, вийшли з ладу побутові прилади та обладнання у малого бізнесу. Окрім побутових незручностей, подібні ситуації створюють ризик виникнення пожежі.

Органи влади громади зацікавлені у реконструкції ліній електромережі. Як зазначає Тетяна Вачиля, частина сіл підключені до Ужгорода, тож якщо у місті проводять реконструкції, це впливає і на села. ПрАТ «Закарпатобленерго» проводить реконструкцію електричних мереж, ставить нові підстанції, однак відбувається цей процес надто повільно. Невідомо, коли реконструкція дійде до сіл Шишлівці та Ботфалва.

Проєкт «Енергетичні можливості для закарпатських громад» спрямований на підвищення обізнаності та поширення ідеї енергетичної демократії для забезпечення мешканців віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва електроенергії з відновлюваних джерел.

Для громад-учасниць проєкту заплановано семінар щодо можливостей створення та розвитку власних мікро-мереж для генерації електроенергії з ВДЕ з використанням місцевих природних ресурсів (сонця, вітру, води, геотермальних вод та енергії землі) за участі приватного капіталу на основі кооперації.

Після семінару учасники проєкту зможуть запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей за рахунок проєкту буде розроблено технічну документацію та/або оцінку впливу на довкілля.

З додатковими питаннями просимо звертатись за телефоном +38 0312 615852 або адресою електронної пошти [email protected].

Більше інформації про проєкт тут https://ekosphera.org/energetychni-mozhlyvosti-dlya-zakarpatskyh-gromad/

 

Author