Екотабори від РМЕО «ЕКОСФЕРА» проводяться щоліта з 2000 року. Екотабори – завжди є нагородою для тих дітей, які активно працюють у сфері охорони природи та вивчення екологічного стану водних екосистем разом з РМЕО «ЕКОСФЕРА». Бо табір – це не тільки нагода ще чому навчитись, але й добре та цікаво відпочити на природі.

Екотабори циклу «Школа у природі» відрізняються програмою, сфокусованою на вивченні біорізноманіття місць проведення табору, водних та лісових екосистем, інших проблем довкілля. Програма насичена тренінгами, заняттями у довкіллі (на річці, на луці, в лісі), одноденними мандрівками в особливо цікаві місця, які є природною спадщиною краю, екскурсіями з фахівцями зоологами, ботаніками, екологами. Особливо цікаві вечірні програми біля ватри.

Основною цільовою групою екотаборів є діти 10-16 років.

Територія проекту: Закарпатська область

Мета: формувати екологічну свідомість школярів та культуру співіснування у природі.

Результат: 

За 4 роки в екотаборах взяли участь закарпатських 80 дітей. Це, переважно, учасники учнівських моніторингових груп, які вивчають стан водних екосистем, сіл Красна та Невицьке Ужгородського району, сіл Ільниця, Осій та Підгірне Іршавського району, а також з Ужгорода. Ще 40 учасників – це гості з інших областей України.

У програму табору входять заняття:

  • з проблем збереження біорізноманіття у краї (Червонокнижні види);
  • з проблем збереження лісів та малих  річок;
  • з проблем утилізації відходів;
  • з питань змін клімату;
  • тренінги на формування команди;
  • вивчення методики досліджень екологічного стану річок за біоіндикаторами;
  • екскурсії та мандрівки у гори, на водоспади, на лінію Арпада, форельними, на об’єкти ПЗФ.

За допомогою тренінгів та ігор діти здобувають знання у галузі екології та проблем довкілля, можуть долучитись до природоохоронної діяльності, відчути себе частиною спільноти, яка бажає змінити світ на краще. Також діти отримують вміння та навички життя у природі, навчаються таборуванню, вчаться встановлювати правила та дотримуватися їх. Після закінчення табору кожна дитина отримує диплом учасника.

Партнери проекту: Управління у справах сім’ї і спорту, JANUN (Німеччина).

 

Author