Спільне звернення українських, білоруських та європейських природоохоронних та правозахисних НУО та активістів
Підтримана Білоруссю Росія веде агресивну війну проти України. Російські окупанти випускають ракети та бомблять житлові райони, вбиваючи захисників України та мирних людей, у тому числі дітей. Європейський Союз назвав Білорусь «одним з агресорів цієї війни» та «причетною до нападу». Найближчими днями число загиблих та поранених тільки збільшиться. Страх, відчай та злість ширяться Україною.
Але ми не безпорадні. Росія та Білорусь суттєво залежать від експорту лісопродукції та інших продуктів з деревини. У 2021 році обсяг їх експорту з Російської Федерації становив біля 13,9 мільярдів доларів США. Прямо чи непрямо, але як західні, так й інші країни, включаючи США, ЄС, Сполучене Королівство, Японію та Китай, є головними ринками для такої продукції. Деревина з цих регіонів використовується для будівництва ваших будинків, виробництва паперу, одягу та меблів, як паливо для електростанцій.
Кошти, отримані владами Росії та Білорусі від експорту лісопродукції та інших продуктів з деревини, допомагають екіпірувати російських загарбників, заправляти їхні танки, виробляти снаряди. Таким чином, споживання російської та білоруської лісопродукції – це підтримка смертей та руйнувань в Україні. Поряд з усіма іншими вимогами про підтримку, озвученими владою України, ми, українські, білоруські та європейські природоохоронні й правозахисні НУО та активісти, звертаємося до усіх органів влади дружніх до України країн: будь ласка, зупинить імпорт усіх видів російської та білоруської лісопродукції та інших виробів з деревини (включаючи продукцію з целюлози, меблі та їх частини, палети, пиломатеріали тощо) прямо зараз! Нові санкції проти Білорусі, анонсовані ЄС у відповідь на напад на Україну, зараз включають деревину, однак незрозуміло, чи будуть вони включати тільки лісопродукцію, або ж також продукти більш глибокої переробки, такі як меблі.
Ми також звертаємося до міжнародних систем сертифікації, таких як FSC та PEFC: будь ласка, негайно анулюйте усі сертифікати ведення лісового господарства та ланцюжка постачання для компаній з Росії та Білорусі. Жодна трісочка з цих країни не може вважатися сталою, якщо вона використовується для фінансування шаленої руйнації в мирній країні.
Ваша підтримка потрібна прямо зараз! Будь ласка, зупиніть Росію та врятуйте вільний народ України!
Цю заяву підтримали 120 неурядових організацій України та усього світу.
Author