Полянська, Керецьківська та Довжанська територіальні громади висловили зацікавленість в участі у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад», який ГО «Екосфера» впроваджує за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки. Про це представники громад заявили під час зустрічей з представниками робочої групи з реалізації проєкту.

Експертка ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук, керівниця Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» Наталія Носа та виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша відвідали 3 територіальні громади та розповіли про старт 3-х проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності та енергозалежності закарпатських громад. Один із цих проєктів від ГО «Екосфера» – «Енергетичні можливості для закарпатських громад».

«Ми відвідали Полянську, Керецьківську та Довжанську територіальні громади. Кожна з них висловила свою зацікавленість в участі у проєкті» – зазначила експертка ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

В обговоренні проєктів взяли участь голова Полянської територіальної громади Іван Дрогобецький, очільник Керецьківської громади Михайло Мушка та голова Довжанської громади Віктор Симканич.

   Проєкт спрямовано на підвищення обізнаності та поширення ідеї енергетичної демократії для забезпечення мешканців віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва відновлюваної енергії.

Для громад-учасниць проєкту заплановано семінар щодо можливостей створення та розвитку власних мікро-мереж відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на основі існуючих місцевих природних ресурсів (сонця, вітру, води, геотермальних вод та енергії землі) за участі приватного капіталу на основі кооперації.

Після семінару учасники проєкту зможуть запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей у рамках проєкту буде розроблено технічну документацію та/або оцінку впливу на довкілля.

  З додатковими питаннями щодо проєкту та його реалізації прохання звертатись за телефоном +38 0312 615852 або надіслати запит на електронну пошту [email protected]. Більше інформації тут https://ekosphera.org/energetychni-mozhlyvosti-dlya-zakarpatskyh-gromad/

 

Author