Літні Школи з метою міжнародних молодіжних обмінів спрямовані на студентську молодь та молодих людей до 35 років, які цікавляться охороною довкілля або є активістами природоохоронного руху України. Перевагу в участі у програмі мають молоді працівники та волонтери ГО «Екосфера». Команда учасників формується з 5-7 осіб. 

Щороку такі школи проводяться в якійсь з країн Європи, куди приїздять команди молодих людей з інших країн. Робоча мова Літніх Шкіл – англійська. Теми – різноманітні: екопедагогіка, енергоефективність та розвиток ВДЕ, елементи пермакультури в урбопросторі, методи компостування «зелених» та харчових відходів у містах, урбаністика та ландшафтний дизайн тощо. Програма шкіл містить обов’язкову культурну програму: знайомство з культурами країн, звідки приїхали учасники. Багато екскурсій, майстер-класів, практичної діяльності та дискусій.

Територія діяльності: країни Західної, Центральної та Східної Європи (Німеччина, Сербія, Австрія, Фінляндія, Македонія, Україна).

Мета: обмін досвідом з молодими людьми з різних країн Європи, набуття навичок комунікації, волонтерства та лідерства, підвищення мотивованості для активної участі у природоохоронному русі власної країни.

Результати: 

  1. Літня Школа з питань Екопедагогіки у Німеччині (Ганновер, Бремен).
  2. Літня Школа з питань Екопедагогіки в Україні (Ужгород).
  3. Літня Школа з питань Енергоефективності в Сербії (Крагуєвац).
  4. Літня Школа «Елементи пермакультури в убопросторі» в Україні (Ужгород – Нижнє Селище Хустського р-ну).
  5. Літня Школа з питань розвитку ВДЕ в Сербії (Крагуєвац).

Партнери проекту: ЄС / Еразмус +, JANUN (Німеччина), Östereich Büro Lemberg.

Author