Впливовість та ефективність громадянського суспільства залежить від спроможності та уміння ефективно представляти свої інтереси та захищати права. На жаль сьогодні досвід  має порівняно невелике коло громадських організацій, що, передусім, пояснюється відсутністю у більшості організацій, особливо провінційних, фахівців з адвокації. Обмін досвідом та кращими практиками проведення адвокаційних капаній за допомогою досвідчених НУО України є гарним інструментом підвищення спроможності у цій сфері новостворених та провінційних НУО.

РМЕО «ЕКОСФЕРА» працює у сфері адвокації з 2002 року. За цей час було здійснено 10 успішних адвокаційних кампаній, спрямованих на захист довкілля у Карпатському регіоні України. Теоретичні основи адвокації, свій досвід та історії успіху детально викладено у практичному посібнику «Природоохоронна адвокації: теорія і практика на прикладах», який вийшов друком у 2007 році. У 2004 році була розроблена тренінгова програма з адвокації для представників неурядових організацій та органів місцевого самоврядування, за якою пройшли спеціальні навчання 10 представників екоНУО та 10 представників сільських рад (голови та секретарі сільських рад) Карпатського регіону України.

Мета: поширити досвід практичної адвокації серед представників НУО України та підсилити інституційну спроможність українських НУО у сфері представлення інтересів та захисту прав через проведення тренінгової програми з адвокації та організацію стажування в діючих організаціях, які мають досвід у сфері адвокації та нині здійснюють адвокаційні кампанії.

Територія проекту: представники НУО з усієї України.

Заходи:

  1. Підготувати й провести 3-денний тренінг-курс з теоретичних та практичних питань адвокації для 15 відібраних учасників з українських НУО у м. Ужгороді.
  2. Провести 3-денне стажування для кожного учасника тренінг-курсу в рамках діючої адвокаційної кампанії в ГО «ЕКОСФЕРА» (Ужгород) або БФ «Життя» (Київ).
  3. Розробити та видати практичний посібник «Адвокація як метод впливу» .

Партнери проекту: Міжнародний фонд «Відродження», БФ «Життя» (Київ).

Author