Днями експерти ГО «Екосфера» провели зустріч із представниками Дубівської територіальної громади щодо можливих шляхів реалізації енергетичних ініціатив у рамках грантової ініціативи «Енергетичні можливості для закарпатських громад», що реалізується громадською організацією за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

До Дубівської територіальної громади входять села: Дубове, Вишній Дубовець, Нижній Дубовець, Калини, Красна. Утворена 12 червня 2020-го року шляхом об’єднання Дубівської селищної, Калинівської і Краснянської сільських рад, громада налічує близько 20 тис. жителів.

Під час обговорень прозвучала ідея забезпечення енергоефективності будівлі садочка з допомогою сонячних панелей. Також жителі громади запропонували встановити сонячні панелі на даху Закарпатського машинобудівного технікуму у смт Дубове.  Запропонували встановити освітлення на центральній вулиці з використанням сонячних панелей.

«Ми проаналізували можливість кожної із пропозицій. Наразі зосередилися на ідеї встановлення сонячних панелей на даху дитсадка. Більш предметно – на наступній консультації, де будемо працювати з даними» – зазначила виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль.

Дубівська територіальна громада – перша серед залучених до ініціативи громад, де визнають необхідність підвищення рівня обізнаності населення щодо енергозберігаючих технологій. Разом з експертами ГО «Екосфера» громада планує організувати тематичні тренінги з енергоефективності для освітян, які у свою чергу, будуть проводити відповідні просвітницькі заходи з учнями. Перший тренінг запланували на 20 жовтня.

Грантова ініціатива «Енергетичні можливості для закарпатських громад», що впроваджується ГО «Екосфера», стала можливою завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Проєкту енергетичної безпеки (ПЕБ).

Погляди авторів не обов’язково відображають погляди Агентства США з міжнародного розвитку або уряду Сполучених Штатів Америки.

Author