Всього участь у голосуванні взяли 675 людей. Із невеликим відривом на 2 місці опинилась «Межиріцька Шовковиця» (24.8% голосів) на Сумщині та «Столітня сосна» (24% голосів) на Волині.
«Тисячолітній Дуб» — найстаріше дерево Львівщини, яке вкорінилося на території місцевої церкви Михаїла у с. Верин. У 1984 році віковому дубу було надано статус ботанічної пам’ятки. Дерево має кілька дупел, одне з яких настільки велике, що нагадує швидше печеру. Це дерево дійсно вражає своїми могутніми розмірами.
Обхват дерева — 8.5 м. Висота — близько 18 м, площа пам’ятки — 0.05 га. У 2010 році на конкурсі “Національне дерево України” віковий дуб у с. Верин визнано найстарішим деревом Львівщини.
Представила дерево на конкурс Оксана Марчишин — спеціалістка з молоді, спорту і туризму в Розвадівській сільській раді Стрийського району.
«Про конкурс мені повідомив керівник ландшафтного парку “Стільське горбогір’я” Андрій Жила. Він знав, що на території нашої громади зростає таке дерево, що може перемогти. Конкурс мене зацікавив, захотілось, щоб про наш Дуб дізналось більше людей. Можна сказати — похвалитись!
Узгодила з керівництвом громади, вирішили подати наш Дуб на конкурс. Дуб потребує лікування. Близько 2 років тому спробували проєктом залучити кошти на лікування та облаштування огорожі, але не перемогли. Впевнені, що у цьому може посприяти перемога у міжнародному конкурсі» — зазначає Оксана Марчишин.
У 1917 році у Верині був Вишкіл Українських Січових Стрільців. Вояки увіковічили старе дерево на світлині, яку згодом використали, як зображення для поштівки.
Існує легенда, що біля цього дерева у свій час зупинявся Богдан Хмельницький. Місцеві також розповідають про ще одну, начебто реальну, історію. За часів Другої світової війни, у дуплі сидів снайпер і не давав налагодити переправу через річку Дністер. На наступний день радянські розвідники викрили і захопили його та вчинили страшні катування.
ГО «Екосфера» щиро вдячна кожному, хто взяв участь у голосуванні! Нам знадобиться ваша підтримка зовсім скоро, коли український дуб буде змагатися з найкращими деревами-конкурсантами Європи!
Як зазначила одна з наших учасниць Ольга Медведюк: «Щиро віримо, що колись такі дерева будуть під більшою опікою і їх не будуть закладати бруківкою! Боремося за життя дерев у своїй громаді».
Нагадаємо, минулого року українська яблуня-колонія із Сумщини посіла 3 місце, поступившись тільки польському Дубу Виробнику та словацькому Драконячому Дубу.
Переглянути урочисте нагородження з минулого року можна за лінком.