28 жовтня о 10:00 в обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка на базі інформаційно-ресурсного центру «Window on America» ГО «Екосфера» організовує тренінг для школярів щодо компостування за участі австрійських експертів.

Золота осінь в Україні щороку перетворюється на сезон спалювання листя, сухої трави та інших відходів. У більшості випадків саме з цієї причини починаються пожежі у лісах. У повітря виділяються отруйні речовини та гине вся мікрофлора, що бере участь у важливих біологічних процесах. Штрафи за спалювання сухого листя у межах населених пунктів продовжують зростати, проте люди, особливо в селах, продовжують масово палити суху рослинність.

Тим часом у країнах Європи опале листя – це цінна сировина для отримання екологічно чистої продукції та покращення ґрунту. Розповісти більше про успішну практику компостування у школах, його різновиди, значення та методи переробки приїхали австрійські експерти: представники асоціації Gartenpolylog Кордула Фьотч та Давід Штанцель.

До участі запрошуємо школярів, представників громадських екологічних організацій та активну молодь! На заході експерти будуть пояснювати про різновиди компосту, досвід впровадження компостування у школах Австрії. Також для учасників тренінгу проведуть практичну частину: розроблятимуть інформаційні плакати та спробують змайструвати з дітьми простий компостер.

Кордула Фьотч вивчала сільське господарство у 2001-2008 роках в Університеті природних ресурсів у Відні, зосередившись на екологічному сільському господарстві та співпраці в галузі розвитку. Також навчалася на спеціальності викладання та консультування із сільського господарства у Віденському аграрно-педагогічному університеті. Експертка проводить та практикує навчання, модерації та підтримки процесів у громадських садах. З 2013 року працює в асоціації Gartenpolylog. Поточні напрямки діяльності Кордули Фьотч – це створення та догляд за громадськими садами, майстер-класи з дітьми та молоддю та спільна організація мережевих заходів.

Давід Штанцель вивчав ландшафтне планування/архітектуру в Університеті природних ресурсів та ландшафтний дизайн у Університеті прикладного мистецтва. Його наукова діяльність присвячена тематиці дослідження міського садівництва та громадських садів. Довгий час працював у гуртожитку для біженців у Відні, де допомагав резидентам створити невеликий міжкультурний сад. Давід – відданий урбан-садівник з 2004 року, а з 2011 року – член правління асоціації Gartenpolylog. Відтоді Давід супроводжує багато громадських садів та садівників, організовує екскурсії та майстер-класи, реалізує освітні проекти в садах та досліджує сади.

Асоціація Gartenpolylog – це некомерційна асоціація, заснована на початку 2007 р. Тема «Сади міжкультурних спільнот» стала ключовою темою діяльності асоціації. Спонсорський мандат асоціації, за визначенням у статуті, сприяє інтеграції людей у контексті природоохоронної діяльності у широкому сенсі, та діяльності у сфері садівництва у вужчому розумінні.

Майстер-клас відбудеться за підтримки Австрійського Бюро Кооперації у Львові та м. Відень.

Author