Щоп’ятниці на базі бібліотеки-філії 1 для дітей КЗ “Ужгородська публічна бібліотека” та на базі Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка відбуваються пізнавальні заняття для дітей.

Діти, що змушені бути покинути свою домівку внаслідок війни, зазнають значних труднощів соціального і психоемоційного характеру, пов’язаних зі зміною середовища проживання та звичного кола спілкування. Щоб адаптувати дитину до життя в іншому середовищі важливо включити її в життя суспільства, в коло однолітків і зробити це через гру, дослідження, творчі завдання та майстер‐класи. ГО «Екосфера» проводить для дітей ВПО навчання через «зелені канікули», під час яких вони мають можливість познайомитися з однолітками, досліджувати фауну і флору регіону під час екологічних ігор, одноденних мандрівок околицями міста, розвивати творчі здібності на майстер-класах, виражати свої переживання через творчість, розмови, дискусії.

У день відкриття, 8-го липня, заняття розпочали зі знайомства у незвичний спосіб: діти зображали на папері те, за чим найбільше сумують. Це допомагає дітям розділяти переживання, не відчувати себе самотніми та висловлювати свої емоції та думки.

Далі учасники заходу навчилися виготовляти подарункові пакунки власними руками. Це навчає дітей скорочувати відходи та турбуватися про довкілля. Цікавим для дітей виявилося заняття з ліпки глиною. Таке дозвілля розвиває моторику, сприяє розвитку уяви та має заспокійливий ефект, адже це своєрідна арттерапія.

Насамкінець діти активно провели час у Боздоському парку! Малеча грала в різноманітні ігри, ліпила фігурки з пластиліну та вчилася відчувати «дух дерева».

Завдяки творчим заняттям у дітей розвивається уява, нестандартне мислення, зосередженість, інтелект, світосприйняття. Зокрема, ми навчаємо дітей європейських практик поводження з відходами, важливість скорочення та сортування відходів, вплив забруднення на довкілля та взаємозв’язки в екосистемах, які зазнають шкоди. Це допомагає формувати у дітей причинно-наслідкове розуміння своїх вчинків, турботу про довкілля та відчуття відповідальності.
Програма також включає тренінги на теми: «Лісові екосистеми», «Відновлювана і невідновлювана енергія», «Енергія сонця», «Енергозбереження», «Птахи в умовах урбанізації», «Місто майбутнього».
Програма діятиме впродовж 3 місяців.
Також ми організуємо одну екскурсію автобусом до Мукачівського замку «Паланок» для ознайомлення дітей з історією і культурою краю.
Наступний захід відбудеться вже 15-го липня на базі бібліотеки-філії 1 для дітей КЗ “Ужгородська публічна бібліотека” та на базі Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка.

Діяльність за програмою «Зелені канікули» підтримується проєктом Громадськість за демократизацію за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Екосфера» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Author