ГО «Екосфера» розпочинає новий проєкт для дітей-переселенців «Зелені канікули». Щоп’ятниці на базі Ужгородської публічної бібліотеки та на базі Закарпатської обласної універсальної бібліотеки ім. Ф. Потушняка будуть відбуватися пізнавальні заняття для дітей.

Події під час конфлікту на сході України спричинили появу нової категорії населення —
внутрішньо переміщених осіб (ВПО). У будь‐якому конфлікті найбільше страждає найуразливіша категорія населення — діти. Саме вони зазнають значних труднощів соціального і психоемоційного характеру, пов’язаних зі зміною середовища проживання та звичного кола спілкування, особливо якщо така міграція спричинена війною. Діти можуть замикатися в собі або у своїй сім’ї. Соціальна дезадаптація провокує неуспішність та асоціальну поведінку. Зазвичай така дитина «переходить» до категорії «група ризику». Ставлення оточення до дитини погіршується, і, як наслідок, її поведінка стає ще менш керованою.

Щоб адаптувати дитину до життя в іншому середовищі важливо намагатися включити її в життя суспільства, в коло однолітків і зробити це через гру, дослідження, творчі завдання та майстер‐класи. Ми підготували для дітей ВПО навчання у нових шкільних колективах через «зелені канікули», під час яких вони мають можливість познайомляться з однолітками, будуть досліджувати фауну і флору регіону під час екологічних ігор, одноденних мандрівок околицями міста, розвивати творчі здібності на майстер-класах, виражати свої переживання через творчість, розмов, дискусій.

Оголошення про початок роботи програми «Зелені канікули» будуть поширюватися через Ужгородську публічну бібліотеку та Закарпатську обласну універсальну бібліотеку ім. Ф. Потушняка, а також на місцях локації ВПО, через сторінки нашої організації в соцмережах.

Програма включає тренінги, майстер-класи, квести, дослідження на теми: «Скорочення відходів», «Сортування сміття і переробка», «Лісові екосистеми», «Відновлювана і невідновлювана енергія», «Енергія сонця», «Енергозбереження», «Птахи в умовах урбанізації», «Місто майбутнього».

Також ми організуємо одну екскурсію автобусом до Мукачівського замку «Паланок» для ознайомлення дітей з історією і культурою краю. Програма діятиме впродовж 3 місяців. Кожен навчальний день буде починатися зі знайомства, перегляду пізнавальних фільмів, проведення дискусій, ігор, квестів чи досліджень у парку. Наприклад, розглядання комах в лупу чи під мікроскопом, спостереження за птахами, розпізнавання птахів за співом, пізнавальні ігри на природі тощо.

Територія діяльності: м. Ужгород

Мета: Сприяти пом’якшенню негативних наслідків війни та адаптації дітей ВПО до життя в
іншому середовищі через залучення їх кола однолітків під час творчих майстер‐класів, квестів, ігор та досліджень.

Очікувані результати реалізації проєкту:

  1. Буде проведено 10 цікавих розвиваючих занять (майстер‐класів, ігор, квестів тощо) за
    програмою «Зелені канікули».
  2. У проєкті візьме участь не менше 500 дітей та підлітків ВПО.

Цільова аудиторія проєкту: діти і підлітки ВПО

Діяльність за програмою «Зелені канікули» підтримується проєктом «Громадськість за демократизацію» за сприяння Європейського Союзу, який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Екосфера» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій.

Author