ГО “Екосфера” є постійним партнером Ужгородської міської влади у впровадженні місцевої політики у сфері сталої енергетики. З часу приєднання міста до Угоди Мерів з питань клімату та енергії у 2016 році та затвердження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку і клімату м. Ужгорода до 2030 року у 2018 році, Ужгородська міська рада в партнерстві з ГО “Екосфера” щороку покроково просувається вперед у напрямку досягнення основної цілі цього документу. 

Одним із щорічних заходів у напрямку освіти та інформування громади міста є проведення Днів сталої Енергії. Такі дні проводяться, як правило, у травні-червні, починаючи з 2018 року.

Територія діяльності: місто Ужгород.

Мета: привернути увагу ужгородців до проблем зміни клімату та необхідності змінити власні побутові звички задля зниження викидів парникових газів в атмосферу. Поширювати інформацію про Угоду Мерів та ПДСЕРК м. Ужгорода до 2030 року.  

Результат: 

Протягом цілого тижня 20-25 червня 2019 року у місті Ужгороді відбувались різноманітні освітньо-інформаційні акції для містян: 

  1. для дитячої аудиторії проводились майстер-класи зі збору конструкторів на сонячних батареях, вікторини та квести (відео майстер-класу дивіться тут);
  2. для голів ОСББ міста проводились відкриті лекції та консультування з питань енергоаудиту та державних програм для залучення кредитів на заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності багатоквартирного житла;
  3. для усіх зацікавлених на головній площі міста демонструвались різні технології та зразки відновлювальних джерел енергії – сонячні батареї та колектори, теплові насоси;
  4. на все міські Акції “Знизимо викиди СО2!” кожен бажаючий міг випити каву, зварену на сонячному концентраторі, переконатись в ефективності роботи сонячного колектора (експонувалась демонстраційна модель), оглянути інсталяцію “Місто майбутнього”, взяти участь у різноманітних майстер-класах, зокрема у розписі власної еко-торби.

Партнери: Ужгородська міська рада.

Про проект можна більше дізнатися у матеріалах: “В Ужгороді тривають Дні Енергії”, ““Знизимо викиди СО2”: в Ужгороді проходить екологічна акція” та “В Ужгороді волонтери та екологи влаштували акцію “Знизимо викиди СО2!””

Про результати проекту також дивіться у сюжетах: “В Ужгороді відбулася акція “Знизимо викиди СО2”” та “Загальноміську акцію “Знизимо викиди СО2” провели в центрі Ужгорода”

Author