Природоохоронними навчаннями через тренінги та семінари цікавиться дуже невеликий відсоток школярів. Значно більша частина дітей та молоді реагують на інформацію про проблеми довкілля через емоції, викликані мистецькими засобами – через фільми, відеоролики, театральні вистави чи мультиплікації фільми.
Сьогодні різні канали комунікації, зокрема такі, як соціальні мережі та YouTube канали надзвичайно популярні серед молоді. Так один невеликий відеоролик чи мультфільм за короткий час може охопити велику аудиторію й спонукати велику кількість дітей та молоді до природоохоронної діяльності. Ще важливішим завданням є залучити школярів до створення такого просвітницько-митецького продукту. Тож ЕкоШкола для школярів «Мистецтво в екологічній освіті» спрямована на навчання дітей віком від 7 до 13 років мистецтву анімації. Результатом цього навчання мають стати мультиплікаційні фільми, створені дітьми під керівництвом тренерів.
Територія діяльності: місто Ужгород.
Мета: формувати екологічну свідомість школярів та залучати їх до природоохоронної діяльності через мистецтво шляхом проведення осінньої канікулярної ЕкоШколи зі створення мультфільмів на природоохоронну тематику.
Результат:
- проведена осіння ЕкоШкола з майстерності створення мультиплікаційних фільмів про збереження довкілля з використанням пластиліну для 15 школярів від 7 до 12 років;
- створено 3 мультфільми руками дітей під керівництвом тренерів «Життя річки», «Одного разу восени», «Наша планета». Мультфільми можуть слугувати чудовим дидактичним матеріалом для вчителів у допомогу в проведенні занять з питань змін клімату, поводження з ТПВ, забруднення річок та шкідливості спалювання листя й сухостою восени та навесні;
- проведено Форум «Мистецтво як інструмент в екологічній освіті» за участі працівників шкіл міста та позашкільних закладів.
Партнери: Peace Corp USA, Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА.
Про проект більше можна дізнатись:
1) у сюжеті “Осіння дитяча школа “Мистецтво в природоохоронній освіті”;
2) у матеріалі “В Ужгороді діти створювали мультфільми з пластиліну на природоохоронну тематику”;
3) у повідомленні “Ужгородські школярі створили серію екомультфільмів”.