У 2016 році Ужгород приєднався до європейської ініціативи Угода Мерів з питань Клімату та Енергії. У 2018 році, Ужгородська міська рада у співпраці з ГО «Екосфера» розробила та прийняла ПДСЕРК м. Ужгорода до 2030 року. План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста, яким місто зобов’язується скоротити кількість викидів парникових газів в атмосферу на 30 % до 2030 року, став основним стратегічним та програмним документом для подальшого розвитку Ужгорода у сфері енергетики.

Як показав Базовий кадастр викидів, основним сектором споживання енергії в місті, а отже, джерелом викидів, є сектор житла, який знаходиться у приватній власності. Також у місті є велика кількість приватного автотранспорту, місто продукує велику кількість ТПВ, з якого лише 14-20 % йде на переробку у якості вторсировини. Таким чином від розуміння мешканцями міста суті Угоди Мерів, а також зобов’язань, які взяло на себе місто, залежить досягнення цілей до 2030 року.

Цим проєктом ми залучаємо молодь до нашої діяльності у сфері енергоефективності, а також з’ясовуємо, що саме готові змінити у своїх повсякденних звичках мешканців міста заради скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Цим проєктом ми інформуємо містян про проблеми змін клімату та причини.

Проєкт спрямований на мешканців Ужгорода та на місцеву владу.

Територія діяльності: місто Ужгород.

Мета: Підготувати команду вмотивованих школярів середнього шкільного віку, які в рамках проєкту й надалі візьмуть активну участь в інформаційних кампаніях ГО «Екосфера» з питань енергоефективності та змін клімату, спрямованих на мешканців міста Ужгорода та інших міст області. 

Результат: 

  1. проведено весняну канікулярну ЕкоШколу «Енергоефективність для всіх» для 15 школярів віком від 10 до 16 років;
  2. в рамках програми ЕкоШколи її учасниками виготовлено демонстраційну модель сонячного колектора, інформаційного стенду «На що ти готовий для зниження СО2?», розроблено «бліц-опитувальник ужгородця»;
  3. проведено все міську акцію «Знизимо викиди СО2!» за участі школярів та містян, до якої було залучено до 1000 ужгородців. В рамках акції, окрім майстер-класів та демонстраційних моделей, школярі провели опитування містян щодо їхньої обізнаності про Угоду Мерів та ПДСЕРК Ужгорода до 2030 року, а також зібрали думки, які звички мешканці міста готові змінити задля зниження викидів парникових газів в атмосферу (детальніше про акцію читайте в матеріалі “На що готові ужгородці для зниження власних викидів вуглекислого газу в атмосферу?”). 

Партнери: Naturstrom Stiftung, GLS Treuhand, WECF (Німеччина), мережа CLEEN, Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА.

В рамках проєкту була видана книжечка для дітей та дорослих «Зміни клімату? Зміни себе, а не клімат!».

Про проєкт більше можна дізнатися в сюжетах UA: Закарпаття: “Катерина Станкевич про боротьбу з надмірними викидами СО2” та “Акція “Знизимо викиди СО2!” відбулася на площі Театральній в Ужгороді”.

Author