У 2016 році Ужгород приєднався до європейської ініціативи Угода Мерів з питань Клімату та Енергії. У 2018 році, Ужгородська міська рада у співпраці з ГО «Екосфера» розробила та прийняла ПДСЕРК м. Ужгорода до 2030 року. План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста, яким місто зобов’язується скоротити кількість викидів парникових газів в атмосферу на 30 % до 2030 року, став основним стратегічним та програмним документом для подальшого розвитку Ужгорода у сфері енергетики.

Як показав Базовий кадастр викидів, основним сектором споживання енергії в місті, а отже, джерелом викидів, є сектор житла, який знаходиться у приватній власності. Також у місті є велика кількість приватного автотранспорту, місто продукує велику кількість ТПВ, з якого лише 14-20 % йде на переробку у якості вторсировини. Таким чином від розуміння мешканцями міста суті Угоди Мерів, а також зобов’язань, які взяло на себе місто, залежить досягнення цілей до 2030 року.

Цим проектом ми залучаємо молодь до нашої діяльності у сфері енергоефективності, а також з’ясовуємо, що саме готові змінити у своїх повсякденних звичках мешканців міста заради скорочення викидів парникових газів в атмосферу. Цим проектом ми інформуємо містян про проблеми змін клімату та причини. Проект спрямований на мешканців міст ат ана місцеву владу.

Проект спрямований на мешканців Ужгорода та на місцеву владу.

Територія діяльності: місто Ужгород.

Мета: Підготувати команду вмотивованих школярів середнього шкільного віку, які в рамках проекту й надалі візьмуть активну участь в інформаційних кампаніях ГО «Екосфера» з питань енергоефективності та змін клімату, спрямованих на мешканців міста Ужгорода та інших міст області. 

Результат: 

  1. проведено весняну канікулярну ЕкоШколу «Енергоефективність для всіх» для 15 школярів віком від 10 до 16 років;
  2. в рамках програми ЕкоШколи її учасниками виготовлено демонстраційну модель сонячного колектора, інформаційного стенду «На що ти готовий для зниження СО2?», розроблено «бліц-опитувальник ужгородця»;
  3. проведено все міську акцію «Знизимо викиди СО2!» за участі школярів та містян, до якої було залучено до 1000 ужгородців. В рамках акції, окрім майстер-класів та демонстраційних моделей, школярі провели опитування містян щодо їхньої обізнаності про Угоду Мерів та ПДСЕРК Ужгорода до 2030 року, а також зібрали думки, які звички мешканці міста готові змінити задля зниження викидів парникових газів в атмосферу (детальніше про акцію читайте в матеріалі “На що готові ужгородці для зниження власних викидів вуглекислого газу в атмосферу?”). 

Партнери: Naturstrom Stiftung, GLS Treuhand, WECF (Німеччина), мережа CLEEN, Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА.

В рамках проекту була видана книжечка для дітей та дорослих «Зміни клімату? Зміни себе, а не клімат!».

Про проект більше можна дізнатися в сюжетах UA: Закарпаття: “Катерина Станкевич про боротьбу з надмірними викидами СО2” та “Акція “Знизимо викиди СО2!” відбулася на площі Театральній в Ужгороді”.

Author