Впродовж трьох років у межах проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур» ми відвідали 8 шкіл на Виноградівщині та провели десятки тренінгів, майстер-класів та конкурсів для дітей у сфері охорони довкілля. У 2020–му році нас спіткала пандемія коронавірусу, а майже рік тому – широкомасштабна війна. Попри всі виклики ми продовжували працювати, адаптовуючи навчальний план під безпекові вимоги. Більшість майстер-класів нам вдалося провести офлайн, а кілька занять відбулися у віртуальному режимі. За цей час понад 500 школярів стали учасниками навчальної програми в межах проєкту, завдяки чому значно покращили свої знання щодо річкових екосистем та охорони р. Тиса.

«Зелена школа» в Королівській ЗОШ. Квітень, 2021 р.
«Зелена школа» в Новоселицькій ЗОШ. Грудень, 2020 р.

Успіх нашого проєкту не був би можливим без активної участі у ньому вчителів та освітян Виноградівщини. Розуміння важливості екологічного виховання – запорука формування у школярів відповідального ставлення до довкілля.

«Зелена школа» в Чернянській ЗОШ. Грудень, 2020 р.
«Зелена школа» в Королівській ЗОШ. Листопад, 2020
«Зелена школа» у Виноградівській гімназії. Жовтень, 2021 р.

Висловлюємо вдячність за сприяння у проведенні занять для дітей:

  • Виноградівській ЗОШ №8
  • Виноградівській ЗОШ №4
  • Виноградівській гімназії
  • Королівській ЗОШ №1
  • Королівській ЗОШ №2
  • Новоселицькій ЗОШ
  • Хижанській ЗОШ
  • Чернянській ЗОШ

30 листопада ми провели підсумковий семінар для вчителів шкіл-учасниць програми у межах проєкту «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі річок Тиса і Тур»

Під час заходу виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич–Коваль презентувала діяльність за програмою «Зелена школа» в рамках проєкту. Вчителі-учасники програми поділилися відгуками та висловили зацікавленість у реалізації нових проєктів екологічного спрямування.

Насамкінець вчителям вручили подяки та пам’ятні подарунки: календарі, магніти та книжкові закладки із фотографіями, створеними дітьми-учасниками тренінгів «Зеленої школи».

«Щиро вдячні організаторам програми, адже діти мали можливість навчитися робити фотографії серед природи. Вони створюють свої YouTube–канали, де безпосередньо практично навчаються, ознайомлюються з рідкісними видами рослин і тварин біля водойм. Ми проводимо екскурсії та уроки серед місцевої природи. Вдячні організаторам, які навчили наших учнів основам фото- та відеомистецтва. Наші учні займали призові місця не лише серед конкурсів, запропонованих ГО «Екосфера», але й брали участь в різноманітних фестивалях, у яких теж відзначилися гарними результатами. 

Екологія – наука про наш дім, яка повинна змалечку привчати дітей до раціонального використання наших природних умов і ресурсів, любити свій край і робити його кращим, бо це твоя домівка» – зазначає Оксана Параска, вчителька географії Королівської ЗОШ №2. Метою «Зеленої школи» у межах проєкту було залучити школярів до дослідження річки, вивчення річкової екосистеми, а також дати розуміння причин паводків, наслідків та методів їх запобігання. 

Такі заходи сприяють підвищенню інтересу школярів до вивчення довкілля, взаємозв’язків у природі, формують правильні ціннісні орієнтири у поняттях природоохоронної діяльності.

Author