Протягом 23-24 листопада на території НПП «Ужанський» у с. Сіль відбувся науково-практичний семінар «Вдосконалення управління мертвою деревиною». Організатором заходу виступила ГО «Екосфера» у партнерстві з НПП «Ужанський».Немає опису.

Учасниками семінару стали члени міжнародної мережі експертів та інші запрошені зацікавлені сторони, які представляли Закарпатське ОУЛМГ, ДП «Великоберезнянський ЛГ», Департамент екології та природних ресурсів Закарпатської ОДА, Держекоінспекція у Закарпатській області, НПП «Ужанський», НПП «Верховинський», НПП «Гуцульщина», Карпатський біосферний заповідник, УкрНДІГірліс, ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Прикарпатський національний університет, Інститут екології Карпат, Українське ентомологічне товариство, WWF в Україні та FSC в Україні.Немає опису.Немає опису.

У рамках семінару представили GEP-аналіз управління мертвою деревиною в Україні та Румунії, а також напрацьовані членами міжнародної мережі експертів рекомендації з удосконалення практик управління мертвою деревиною. Зокрема велася дискусія щодо діаметру деревини, яка має особливе значення для підтримання біорізноманіття у лісах і стосовно якої повинні бути застосовані заходи з управління. Діаметр гілок та стовбурів від 3 см включений у життєві цикли лісових біологічних організмів, передусім грибів і безхребетних тварин. Таким чином в експлуатаційних лісах державних лісогосподарських підприємств пропонується залишати для підтримання різноманіття лісових видів 5 % стоячої та лежачої мертвої деревини від загального запасу.

Немає опису.Експерти проєкту RESFOR також представили результати польових досліджень, здійснених у природоохоронних та експлуатаційних лісах Карпат. Дирекція FSC в Україні представила своє бачення питання управління мертвою деревиною у контексті збереження цінностей довкілля FSC національного стандарту для України.Учасники семінару мали можливість відвідати ділянку водоохоронного та протиерозійного старовікового лісу на території НПП «Ужанський», яка була представлена працівниками національного природного парку. В ході екскурсії по пралісу були продемонстровані типові риси пралісів та «острови старіння».

Немає опису.

Захід відбувся у рамках румунсько-українського транскордонного проєкту «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні» (RESFOR), який впроваджується WWF Румунія у партнерстві з Сучавським університетом, ГО «Екосфера» та УкрНДІгірліс.

Немає опису.Немає опису.

Author