Шановні представники ЗМІ!

Громадська організація «Екосфера» запрошує вас взяти участь в інформаційному семінарі «Мертва деревина – живі ліси», що відбудеться 22 грудня 2021 р.

Питання сталого поводження з мертвою деревиною – відносно нова концепція в лісовому господарстві Румунії та України. Десятиліттями вважалося, що мертва деревина – це «ворог лісу», її систематично вивозили з лісів, дотримуючись лісових норм та правил (наприклад, санітарними правилами в Україні у лісі дозволяється залишати не більше 5 куб. м мертвої деревини на 1 га).

Така практика призвела до критичного падіння чисельності та, у деяких випадках, до зникнення багатьох лісових видів (наприклад, дятел білоспинний Dendrocopos leocotus чи жук-олень Lucanus cervus, які сьогодні внесені до Червоної книги України). Лісова екосистема стала більш вразливою до зовнішніх факторів, не здатною до природного поновлення та самовідновлення. Ці вразливості призвели до додаткових витрат в лісовому господарстві на штучне поновлення лісів та до серйозних економічних збитків від втрат великих площ лісу в результаті стихійних лих, поширення шкідників, наслідків кліматичних змін.

У рамках проєкту RESFOR (спільне співробітництво та дослідження між Румунією та Україною) ми спростовуємо міфи про «шкідливість» мертвої деревини у лісах, збереження здорових лісових екосистем та усієї повноти екосистемних послуг, які вони надають.

Детальніше про проєкт тут: https://ekosphera.org/prosuvannya-mertvoyi-derevyny-dlya-stijkyh-lisiv-v-rumunsko-ukrayinskomu-transkordonnomu-regioni-resfor/

У програмі заходу:

  • Представлення програми ENI CBC RO-UA
  • Представлення проєкту RESFOR
  • GAP-аналіз управління мертвою деревиною
  • Результати польових досліджень в рамках проєкту RESFOR
  • Рекомендації з удосконалення практик управління мертвою деревиною
  • Мертва деревина в освітніх програмах

Дата: 22 грудня 2021 р.
Час: 9:00-13:00
Адреса: Готель «Ужгород», пл. Б. Хмельницького, 2 (конференц-зал)

ВАЖЛИВО: Через обмеження, встановлені урядом України у зв’язку із пандемією COVID-19, просимо мати з собою чинні на час семінару сертифікати про вакцинацію чи одужання від COVID-19 або відповідний негативний ПЛР-тест.

Для контактів та отримання додаткової інформації:
e-mail: [email protected]

Проєкт реалізується у партнерстві: WWF-Румунія Дунайсько-Карпатська програма – філія Марамуреш та Сучавський Університет «Штефан чел Маре» в Румунії, Український науководослідний інститут гірського лісівництва ім. П.С. Пастернака та ГО «Екосфера» в Україні.

Author