Сучасна молодь потребує оволодіння новими компетенціями. Це можуть бути, технічні компетенції, мистецькі та світоглядні. Своїм завданням ГО «Екосфера» визначає виховування дітей та молоді відповідальне ставлення до природи, активну позицію щодо охорони довкілля. Ми залучаємо дітей до природоохоронної діяльності, пропонуючи їм оволодіння новими компетенціями, які потрібні кожній сучасній дитині. Діти можуть долучитись до спостережень за птахами, самостійно працюючи з біноклями та визначаючи види птахів. Вони вчаться фотографувати, правильно обирати тему фотографії та використовувати правила фотозйомки для того, щоб фотографія вийшла гарною. Також вони вчаться редагувати фотографії за допомогою редактора Gimp. Про свою природоохоронну діяльність вони можуть розповісти публічно через самостійно створений власний сайт. Це Зелена Школа.

Територія діяльності: Закарпатська область.

Мета: формувати екологічну свідомість у школярів та залучати їх до природоохоронної діяльності.  

Результат: 

  1. у 2019 році проведено Літній екотабір «Зелена школа» для 20 дітей з Ужгорода, Мукачева, Свалявського району Закарпатської області у Карпатах в с. Кострина Великоберезнянського району. Основною тематикою табору були екологічні дослідження водних, лісових екосистем та спостереження за птахами. Дітей вчили також азам мультиплікації. Екоігри та конкурси проводились англійською мовою волонтерками Корпусу Миру.
  2. у 2019 році проведено осінню канікулярну ЕкоШколу на тему «Сортуй сміття, збережи природу!» для школярів Негровецької школи у Міжгірському районі. Дітей вчили сортувати сміття через тренінги, екоігри та екологічний театр.
  3. у 2020 році проведено зимову канікулярну ЕкоШколу «Водні екосистеми. Фотографія». Протягом кількох днів учнів ужгородських шкіл навчали спостерігати за птахами, фотографувати річку та прибережні екосистеми, птахів та редагувати фотографії з допомогою редактора Gimp. Більше про воркшопи можна дізнатися в сюжеті UA:Суспільне.
  4. у 2020 році проведено весняну канікулярну ЕкоШколу «Зроби свій власний сайт». Для школярів ужгородських шкіл проведено якісні майстер-класи з розробки власних сайтів, через які вони можуть вивішувати свої власні фотографії про природу чи про проблеми довкілля та пропагувати активне збереження природи серед однолітків через свої сайти. 

Партнери: Управління молоді і спорту Закарпатської ОДА, клуб “Window on America”, JANUN.

Author