Карпати відомі невеликими численними високогірними озерами карового льодовикового походження, розташованими у субальпійському поясі мальовничих гірських хребтів. Ці озера є дуже важливими для нас, особливо тепер, в часи глобальних змін клімату. Навіть невеликі озера пом’якшують мікроклімат і температуру прилеглих районів, зменшуючи річні і сезонні коливання погодних явищ. Сфагнові та інші мохи лісових озер здатні затримувати від 30 до 90 % опадів. Саме це впливає на формування поверхневих та підземних стоків, попереджує формування селевих потоків, зсувів, повеней, запобігає водній ерозії ґрунтів. А ще мохи є найкращими природними фільтрами води, тож якість нашої питної води напряму залежить від екологічного стану гірських озер і боліт, де беруть початок гірські струмки і потоки, що і формують річки.

Цільова аудиторія проєкту: підлітки віком від 14 до 17 років

Мета: відкрити для молоді цінність природи, зокрема гірських озер, як природних резервуарів води, підкреслюючи їх кліматотворчу функцію, вчити спостерігати, розуміти взаємозв’язки у природі, показати взаємопов’язаність екосистем. Також разом створити короткий фільм про одне із загадкових озер Закарпаття.

У результаті реалізації проєкту:

  1. Навичкам польової роботи в пошуках рідкісних рослин біля озера льодовикового періоду навчилися 20 підлітків віком від 14 до 17 років.
  2. Відзнято і змонтовано коротку відеоісторію, яка має на меті привернути увагу громадськості до проблем Карпат та спонукати молодь долучитися до природоохоронного руху.

Участь у проєкті взяли участь 20 вихованців куреня імені Василя Пойди Негровецького ЗЗСО І-ІІІ ст. імені В. Росохи, що знаходиться в с. Негровець на Міжгірщині.

Author