«Підвищення енергетичної безпеки Дубівської громади» — відбудеться онлайн-візит з метою ознайомлення з досвідом реалізації проєкту. Захід пройде за участі сільських, селищних та міських голів та їх заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за економічний розвиток громади.

Спікерами зустрічі стануть Роман Поліщук — перший заступник селищного голови Дубівської ТГ та Володимир Смолій — експерт ТОВ «Сервісна компанія «Адамсон». Модеруватиме захід Катерина Станкевич-Коваль — виконавча директорка ГО «Екосфера».

Під час онлайн-візиту експерти разом з учасниками обговорять розвиток локальної мережі ВДЕ у Дубівській громаді та основні інструменти на шляху до енергобезпеки громади. Також буде презентовано відеоматеріал про етапи втілення проєкту на Закарпатті.

Проєкт з підвищення енергетичної безпеки на Закарпатті реалізовує ГО «Екосфера» спільно з Дубівською селищною радою за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. У межах проєкту на даху будівлі селищної ради встановили гібридну СЕС потужністю 10 кВт. Гібридною її називають тому, що така установка передбачає тепловий накопичувач електроенергії, а отже, робить будівлю селищної ради автономною та практично незалежною від справності роботи централізованої мережі.

У Закарпатській області це пілотний проєкт, як і в Україні загалом. Досвід, який громада спільно з партнерами набули в результаті впровадження проєкту, можна буде реплікувати і в решті громад Закарпаття, просуваючи ідеї енергетичної демократії у місцеві енергетичні політики територіальних громад.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Author