Поводження з ТПВ – це дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення, включаючи контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.

Звичайно, переважна більшість названих заходів – це справа спеціалізованих служб, однак, як показує практика, питання поводження з відходами знаходиться насамперед у площині нематеріальній, а саме у площині екологічної свідомості та екологічної культури. Адже від рівня культури мешканців міст та сіл залежать такі невід’ємні складові ланцюжка поводження з відходами, як запобігання їх утворенню, збір, сортування та здача на вторинну переробку, вчасна оплата за вивезення сміття тощо.

ЗУ «Про відходи» забороняється захоронювати ТПВ, які попередньо не були відсортовані. Сортування ТПВ може відбуватись безпосередньо громадянами, як тими, хто утворює сміття. Для цього майданчики зі сміттєвими контейнерами повинні бути оснащені спеціальними контейнерами для сортування сміття. Відсортовану вторсировину тими ж громадянами також приймають на пунктах прийому вторсировини.  Ще один етап сортування сміття може проходити на спеціальних сортувальних лініях заводів механіко-біологічної обробки відходів. На жаль цей етап у Закарпатті повністю відсутній. На сміттєзвалища досі потрапляє від 90-100 % усього сміття, яке утворюється в нашій області.

Фінансова підтримка

NIKO/БФ «Крона / Державний фонд підтримки місцевого самоврядування в Україні

Назва проекту

Впровадження сучасних інноваційних підходів до управління ТПВ в умовах гірського села

Сфера

Довкілля, управління відходами, громади

Сфера впливу проекту

Села Абранка, Верхні Ворота Воловецького району, закарпатська область

Загальний бюджет

15 000 €

Залучені кошти від донора

10 000 €

Тривалість проекту

10 місяців (2013)

Коротка інформація про проект:

В рамках проекту у гірських селах Абранка та Верхні Ворота було запроваджено систему роздільного збору ТПВ. Для цього було закуплено контейнери для роздільного збору пластику, скла та жесті, а також прес для пресування зібраної вторсировини. Проведена інформаційна робота з громадами, у школах та дитячих садках впровадження програма «Азбука поводження з ТПВ» через одноіменний навчально-методичний посібник та дитячу розмальовку «Як Всезнайно вчив Незнайка сортувати сміття»

 

Фінансова підтримка

ГО «Інститут Республіка» / Управління у справах молоді і спорту Закарпатської ОДА

Назва проекту

Ужгород – нуль відходів!

Сфера

Довкілля,  управління з відходами, громади, адвокація

Сфера впливу проекту

м. Ужгород

Загальний бюджет

$ 2 000

Залучені кошти від донора

$ 1 500

Тривалість проекту

6 місяців (2018-2019)

Коротка інформація про проект:

В рамках проекту були проведені 10 майстер-класів в обласній бібліотеці, які мали на мені показати учасникам, як можна продовжити життя речам і цим самим скоротити продукування відходів. На День Землі була проведена всеміська Акція «Чисте місто – чиста планета!». До Стратегії міста Ужгорода були внесені проекти у сфері розширення інфраструктури сортування ТПВ, а також відмежування й окремого управління «зеленими» відходами.

 

Фінансова підтримка

МЗС Чеської Республіки / Мінекології України

Назва проекту

Долина Тереблі без сміття!

Сфера

Довкілля, управління відходами, громади

Сфера впливу проекту

НПП «Синевир», села Колочава, Синевир, Синевирська Поляна Міжгірського району Закарпатської області

Загальний бюджет

$ 4 000

Залучені кошти від донора

$ 3 200

Тривалість проекту

3 місяці (2019)

Коротка інформація про проект:

Була надана консультаційна допомога адміністрації НПП «Синевир» та органами місцевого самоврядування долини р. Теребля: селам Синевир, Синевирська Поляна, Колочава щодо налагодження системи роздільного збору сміття. Закуплено й розставлено по селах по 16 контейнерів для збору платику та скла. Це перший етап великої програми, спрямованої на очищення довкілля НПП «Синевир» та річки Теребля від сміття. В рамках проекту виготовлено постери «Пластик – це не сміття, а вторсировина» та інформаційний буклет «Поводженян з ТПВ».

Author

Write A Comment