Дізнатися, що за птахи живуть на Ужі, як їх розрізняти, та де зустріти – про все це йшлося на орнітологічній екскурсії від ГО «Екосфера» в Ужгороді.  Екскурсія проводилася для дітей-школярів ужгородських шкіл для того, щоб привернути увагу до річки та її найпомітніших мешканців – птахів.

Під час екскурсії школярі уважно розглядали у бінокль мешканців річки та  дізнавалися  про них багато цікавих і навіть деколи несподіваних речей. «Мені сподобалося на цій екскурсії почути про різних птахів, почути про те, де вони живуть, як вони виглядають. Також ми дізналися, що ці птахи їдять і який мають вигляд. Класно було також це все розглянути у бінокль», – каже дівчинка Ірина, яка цього року закінчила 3 клас.  Школяр Сергій, навчається у 12 школі, розповідає: «Під час екскурсії мені найбільше сподобалися лебеді, я дуже люблю на них дивитися, вони дуже гарні, білі».

«Люди завжди із задоволенням спостерігають за лебедями, підгодовують качок; привертають увагу також чорний лелека, різні види чапель, які є у нас на Ужі. Тому нам хотілося розповісти дітям про те, хто живе на цій річці, кого вони можуть побачити і щоб зрештою вони могли розпізнати той чи інший вид», – розповідає орнітолог та еколог організації Оксана Станкевич-Волосянчук.

Це, до речі, не таке й просте завдання, як могло б здатися на перший погляд. Навіть ластівок на березі Ужа є 2 види, є 3 види чапель. Лелек люди часто називають журавлями, це створює певну термінологічну плутанину. «Часто мартинів називають чайками, але це російська назва птаха. В українській мові чайкою є інший птах. І в нас на Ужі його немає, адже він більше любить заболочені території», – зазначає Оксана.

Дуже впливає на присутність птахів рівень води в Ужі. Коли він високий – видів стає мало і практично всі вони відлітають на інші водойми.

Екскурсія проводилась за програмою організації «Зелена Школа» у рамках проекту Спільні заходи з попередження природних катастроф у транскордонному басейні р. Уж (FloodUZH), яка фінансується програмою транскордонного співробітництва Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine ENPI 2014-2020 та реалізовується у партнерстві з БУВРом р. Тиса та Ужгородською міською радою.

Author