Цьогоріч представники громадської організації організували тренінги для ужгородських та виноградівських школярів на тему скорочення відходів. Зокрема, діти навчилися виготовляти новорічні прикраси: іграшки та вінки з фетру, паперу, сухофруктів та інших природних матеріалів. А також розмалювали власні екоторбинки.Прилавки магазинів вже заповнені новорічною атрибутикою: ялинкові шарики, тематичні іграшки, штучні гілки, різдвяні віночки та інші святкові прикраси. Такий новорічний декор манить красивим зовнішнім виглядом, тому покупці, натхненні передноворічною метушнею, навіть не задумуються про наслідки. Більшість новорічних іграшок вироблені з пластику. Якщо прикраси вам набридли або розбились, після потрапляння у смітник вони сотні років будуть розкладатися на сміттєзвалищі. До цього варто додати глянцеві упаковки для подарунків, хлопавки, новорічну мішуру, зрубані ялинки та інші символи Нового року, які відразу після свят опиняться у смітнику. Сортуванням новорічних відходів займаються одиниці. Таким чином більшість людей щороку завдають відчутної шкоди довкіллю.Как украсить и раскрасить витрины магазина, ресторан, отели к Новому Году? | Советы и идеи на блоге магазина Kaktus.ua

Представники ГО «Екосфера» навчали дітей позбуватися шкідливих новорічних звичок. Зокрема, виготовляти іграшки власноруч із речей, які вже не годяться для звичного використання. Наприклад, розмалювати сніговика із лампочки, пляшечки з-під йогурта, шкарпеток, використати старі диски або газети. З допомогою техніки декупажу можна урізноманітнити стару кульку, яка вже втратила святковий вигляд. Ці прості ідеї допомагають відмовитися від нових покупок, що відповідає концепції Zero Waste: скорочення кількості відходів.

На тренінгу ужгородські школярі виготовляли ялинкові прикраси з безпечних матеріалів: фетру та паперу. Це цікаве та захопливе заняття здатне розвинути фантазію та покращити творчі здібності дитини. А також отримати позитивні емоції від робочого процесу. Ще одна перевага таких прикрас – їх можна оновлювати щороку, таким чином не тільки заощадити кошти на новорічний декор, але й отримати справжній заряд позитивних емоцій!Зі свого боку школярі Виноградова отримали можливість виготовити власні екоторбинки. Зараз це неабияк актуально, адже вже з 10 грудня в Україні почне діяти перший етап обмежень на обіг пластикових пакетів. У магазинах, супермаркетах, сфері надання послуг заборонять безоплатне розповсюдження пластикових пакетів. Такі обмеження не становлять труднощів для людей, які вже давно використовують багаторазові сумки, авоськи чи шопери. Очікують, що це допоможе зупинити багатотонне пластикове забруднення довкілля.

Діти обирали дизайн на власний смак та з допомогою представників громадської організації розмалювали власні екоторбинки. Також школярі отримали у подарунок футболки «Зеленої школи».

А найменші учасники Зимової ЕкоШколи – другокласники Ужгородської школи №15 гуртом виготовили різдвяний вінок із натуральних матеріалів. Ринкова ціна на цей атрибут новорічних свят коливається від кількасот і до двох тисяч гривень. При цьому вінок за кілька років може набриднути і опиниться на смітнику. Чудова ідея – виготовити різдвяний вінок самотужки! Ця захоплива справа допомагає дітям відобразити свої творчі вміння і з користю проводити вільний час.

Як правило, новорічні прикраси ми оновлюємо чи не щороку, не задумуючись, що таким чином збільшуємо кількість сміття на планеті. Тренінги ЕкоШколи допомагають виховувати корисні звички у підростаючого покоління, а в кінцевому результаті – менше продукувати сміття, яке згодом опиниться на звалищі.«Зелена школа» –  це навчальна програма, яка вчить дітей займатися дослідницькою діяльністю, розвиває творчі здібності, вчить аналізувати, критично мислити, висловлюватися, працювати в команді, вести дискусію, дає розуміння законів природи, взаємозв’язків у природі, і головне – формує свідомі дружні до довкілля поведінкові звички.

Дякуємо Управлінню молоді та спорту Закарпатської ОДА за підтримку у роботі зі школярами області.

 

Author