12-13 липня представники Берегівської РДА, угорського партнера проєкту Верхнє-Тисайської Дирекції водного господарства, Виноградівського міжрайонного управління водного господарства та ГО «Екосфера» оглянули гідротехнічні споруди Батарської меліоративної системи.

Що це за проєкт?

У серпні 2019 року БУВР Тиси розпочало реалізацію проєкту в рамках Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства (ЄІС) Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 під назвою «Зміцнення транскордонної безпеки спільними заходами, спрямованими на запобігання паводків та затоплення внутрішніми водами у межиріччі  річок Тиса і Тур».

Мета проєкту – посилення транскордонного управління водними ресурсами та зменшення ризиків збитків від паводків у межах Батарської меліоративної системи.

Внаслідок реалізації інфраструктурної діяльності, населені пункти з обох сторін кордону будуть захищені від 100-річного паводка. Крім того, комплекс проведених заходів дозволить змінити режим водопостачання під час паводків та засушливих періодів.

Цільова територія проєкту

Діяльність Проєкту зосереджена на Виноградівщині. Значна частина заходів відбудеться в рамках проєкту і на угорській території Батарської меліоративної системи, в регіоні Саболч-Сотмар-Берег.

У рамках спільної робочої поїздки оглянули головний обєкт інфраструктурної частини проєкту SAFETISZA – лівобережну дамбу р. Тиса на ділянці сіл Теково-Гетиня протяжністю 9,5 км. Наразі виконавчі роботи з реконструкції наближаються до завершення. Також оглянули місце розмиву лівого берега поблизу реконструйованої дамби, який значно збільшився внаслідок останніх паводків. 

Також під час зустрічі партнери оглянули гідротехнічні споруди системи протипаводкового захисту Батарської меліоративної системи, які розміщені на українській території проєкту. Зокрема шандорні конструкції в с. Тисобикень, розподільчий шлюз в с. Дюла, автоматизовану станцію системи «АІВС» Тиса та інші.

Також учасники заходу оглянули місце влаштування запланованого протипаводкового центру у с. Тисобикень.

Один із напрямків роботи проєкту: підвищення обізнаності населення щодо захисту від паводків та збереження природи. Проєкт передбачає комунікаційні заходи, спрямовані на підвищення обізнаності місцевих громад щодо водно-екологічних питань шляхом проведення низки освітніх заходів для школярів та молоді. У рамках проєкту фахівці ГО «Екосфера» проводять навчальні тренінги зі школярами для підвищення екологічних знань молоді та заохочення їх до бережливого ставлення до водних ресурсів та охорони природи.

Проєкт SAFETISZA нагороджений грантом Європейського Союзу в рамках впровадження Програми транскордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом.

Author