Таку амбітну мету поставила перед собою ГО «Екосфера» ще у 2019 році після відвідин її працівниками с. Колочава – батьківщини відомого героя твору чеського письменника Івана Ольбрахта – Миколи Шугая.
Села долини річки Теребля – Свобода, Синевир, Синевирська Поляна, Негровець, Колочава, Меришор – оточені лісами НПП “Синевир”. Родзинкою національного парку є гірське озеро Синевир, поглянути на яке щороку приїздять тисячі туристів. І саме населення, і туристи продукують тонни сміття, яке не збирають, бо нікуди вивезти. Тож купа пластику щороку опиняється у р. Теребля. Найгірше ведеться Колочаві та Меришору, бо туди річкою приноситься усе сміття з сіл, що знаходяться вище за течією. А далі – Вільшанське водосховище, водне дзеркало та береги якого усіяні пляшками ПЕТ, бо далі вниз річкою їх не пускає гребля Теребле-Ріцької ГЕС.
Тож на черговому семінарі, організованому ГО «Екосфера» в Інфоцентрі НПП «Синевир» 9 жовтня 2020 року, знову говорили про сміття та налагодження системи роздільного збору ТПВ від населення у громадах долини річки Теребля. Адже, як показує досвід, значну частину сміття можна перетворити на товар, якщо збирати окремими контейнерами та пресувати в тюки. Саме на встановлення ще 8 контейнерів для збору скла і пластику та покупку пресу, а також на проведення освітньо-інформаційної роботи серед населення, спрямовано наш черговий проект “Очистимо долину р. Теребля від сміття”. До речі, минулого року в рамках іншого проекту, підтриманого Міністерством закордонних справ Чеської республіки та Міністерсвом екології та природних ресурсів України, ми вже встановили 8 таких контейнерів: 2 у с. Синевир, 2 у с. Синевирська Поляна та 4 у с. Колочава.
Учасниками семінару були працівники НПП “Синевир”, кандидати в депутати Синевирської та Колочавської ОТГ, представники громадських організацій, підприємці.
Проєкт реалізується у рамках Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізовує Асоціація “Єврорегіон Карпати – Україна” в межах проєкту “Карпатська мережа регіонального розвитку” спільно з Міністерством розвитку громад і територій України, Львівською, Закарпатською, Івано-Франківською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями та фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України.