У межах проєкту «Залишайтеся на зв’язку» вчителі з України, Чехії, Сербії та Словаччини опановують кращі практики у роботі з дітьми та молоддю, обмінюються досвідом та пізнають особливості нової місцевості.За перші 3 дні програми освітяни поглиблювали знання щодо головних викликів Інтернету та соціальних мереж, кібер фішингу, секстингу, можливостей убезпечити свої дані та вберегти дітей від розміщення особистої інформації в онлайн-просторі.

Організатори програми — громадське об’єднання дітей, молоді та дорослих Fénix — розповіли про свою багаторічну діяльність. Fénix створили у 1991 році з метою допомогти дітям та молоді змістовно та корисно проводити своє дозвілля. Фахівці організації розробляють освітні проєкти на основі принципів неформальної освіти та педагогіки досвіду.


Організація має свої центри у багатьох містах Словаччини та вже довгий час співпрацює з партнером навчальної програми – ГО «Екосфера».Окрім насичених занять учасники проєкту мали змогу дослідити туристичні пам’ятки Словаччини. Зокрема, відвідали місто Спішська Нова Весь біля підніжжя Високих Татр. Дізналися про історію містечка, піднялися на найвищу вежу костелу та прогулялися головною Ратушною площею — найбільшою у Європі завдовжки 300 метрів.

Ще одну захопливу мандрівку вчителі мали до національного парку Словацький рай площею 210 км². 90% території покривають ліси, зокрема, з буку та ялиці. Українська команда відзначила охайність парку та добре оформлені туристичні стежки.

Щовечора у межах програми учасники обговорюють у групах важливі соціальні проблеми та шляхи їх розв’язання. Отримані навички допоможуть вчителям не тільки модернізувати навчальний процес у роботі з дітьми, але й надихнути вихованців бути більш соціально відповідальними, ставати змінотворцями та формувати довкола себе проактивне соціальне середовище.

«Одне із занять, яке мені особливо запам’яталось, було обговорення дітей як найбільш вразливої інтернет-аудиторії. Дуже часто підліткам складно розповісти про свої проблеми батькам, тож в деяких випадках вони звертаються за допомогою до вчителів. Взаємна довіра та підтримка – основні компоненти, що повинні супроводжувати навчальний процес задля кращого результату. Ми отримали чимало фахових порад та прикладів, на що варто звернути увагу, як емпатія допомагає у налагодженні контактів з дітьми, молоддю та батьками» – ділиться враженнями учасниця програми «Залишайтеся на зв’язку» Оксана Турок, вчителька біології Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1. 

Під час нетворкінгу команда з України ділилася з іншими учасниками програми цікавими історичними фактами та національними особливостями. А в наступні дні на вчителів чекає опрацювання теми інновацій та технологій у навчальному процесі.Мета проєкту «Залишайтеся на зв’язку»: створити простір для працівників з дітьми та молоддю для обміну знаннями та досвідом, можливість покращити свої навички спілкування, створити співпрацю між країнами у знаходженні рішень у заданому тематичному напрямку. 

Програма передбачає також поїздку до словацького містечка Левоча (відвідування музею спеціальної освіти, екскурсія в Кафедральному соборі-базиліка Св. Якова), та екскурсію до Спішського замку.Проєкт «Залишайтеся на зв’язку» реалізовується за підтримки фонду Erasmus+.

 

 

Author