У 2016 році Ужгородська міська рада стала підписантом європейської ініціативи Угода Мерів щодо клімату та енергії (Covenant of Mayors for Climate & Energy). Таким чином міська влада продемонструвала політичну волю стати енергоефективним та екологічним містом, яке зобов’язується до 2030 року скоротити викиди СО2 на 30 %. Якою стане реальна місцева політика у сфері сталої енергетики залежить від Плану дій сталого енергетичного розвитку міста (ПДСЕР) Sustainable Energy Action Plan (SEAP), який повинен бути розроблений та прийнятий міською радою у липні 2017 року.

Однак місто потребує кваліфікованої допомоги у розробці ПДСЕРК та залученням до цього процесу усіх зацікавлених сторін. Такої ж допомоги місто потребує і в організації та проведення Днів сталої Енергії. На організацію та координацію цього процесу спрямовано діяльність у рамках цього проекту.

Мета: Сприяти формуванню політики у сфері енергоефективності Ужгорода через залучення усіх зацікавлених сторін в розробці Плану дій сталого енергетичного розвитку міста та у проведенні загальноміського Дня сталої енергетики.

Завдання 1: Сприяти розробці Плану дій сталого енергетичного розвитку і клімату міста Ужгорода на засадах партиціпації.

Завдання 2: Сприяти залученню усіх зацікавлених сторін у проведенні Дня сталої енергетики міста Ужгорода.

Територія проекту: м. Ужгород.

Результат: 

  1. розроблено та затверджено Ужгородською міською радою План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року із залученням усіх зацікавлених сторін;
  2. проведено перші Дні сталої енергії у м. Ужгороді, протягом котрих ужгородців ознайомили зізмістом ПДСЕРК м. Ужгорода, з актуальними питанням підвищення енергоефективності у секторі приватного життя, з програмами фінансової підтримки ОСББ, з питаннями розвитку ВДЕ.

Партнери: USAID ENGAGE, Greencubator (Київ), ГО «Екоклуб» (Рівне), Ужгородська міська рада.

Author