Пропоноване видання містить опис підходів до прямої грошової оцінки переліку природних наземних та прісноводних екосистем із застосуванням механізму прямого ринкового оцінювання. Такі підходи застосовуються для групи забезпечувальних послуг, а також, частково для групи регулюючо-підтримувальних та культурних послуг екосистем.

Методичні рекомендації щодо оцінки вартості послуг екосистем / О. Станкевич-Волосянчук, І. Тимченко, С. Савченко. – 2023. – 46 с.

Методичні рекомендації щодо оцінки вартості послуг екосистем базуються на міжнародній класифікації послуг екосистем (CICES V5.1). Ефективне застосування методики в Україні потребує картування екосистем (класифікація MAES) та створення баз даних, на основі яких буде можливо запровадити облік екосистемних послуг у країні.

Експерти ГО «Екосфера» разом з колегами з НЕЦУ працюють у межах проєкту «Розробка методичних рекомендацій щодо прямої грошової оцінки основних послуг природних екосистем» розробили методику прямої грошової оцінки вартості послуг типових екосистем для України.

Проста і зрозуміла методика оцінки основних екосистемних послуг дозволить застосовувати її при оцінці завданих збитків Україні в результаті війни, а також надалі ввести її в обов’язкову процедуру при здійсненні оцінки впливу на довкілля підприємствами під час планування відповідної господарської діяльності.

Методичні рекомендації розроблені у рамках проєкту «Разом за екологічну демократію, справедливість та верховенство права в Україні» (TEDJusticeROL), який реалізовувався за фінансової підтримки МБФ “Екологія – Право – Людина” та Уряду США.

Author