Щороку кошти районних та міських бюджетів області витрачаються на заходи з енергозбереження в бюджетних установах, зокрема у закладах освіти. Ці кошти витрачаються відповідно до існуючих Програм підвищення енергоефективності, які діють у кожному місті та в кожному районі. Особливо в тренді є заміна джерел опалення з газу на електрику або на двора, що також вважається заходом з енергоефективності. Чи справді заміна вікон та дверей, а також заміна джерела опалення призводять до енергоефективності? Чи можуть здійснені заходи вважатись ефективними без попередньо проведеного енергоаудиту закладу? Відповіді на ці питання ми шукали, реалізовуючи цей проект. 

Про деякі результати проведеної оцінки енергоефективності більше можна прочитати в матеріалах:

1) Чому енергозбереження в освітніх установах Закарпатської області не призводить до підвищення їх енергоефективності?

2) Ужгородські дитсадки дослідили на енергоефективність.

3) Виноградів: чи тепло дітям зимою у дитячих садочках?

Територія проекту: Закарпатська область.

Мета: сприяти формуванню ефективної енергетичної політики на місцевому рівні у Закарпатські області через оцінку енергоефективності бюджетних установ та лобіювання інноваційних рішень щодо енергоменеджменту на місцях.

Результати: 

  1. Здійснена оцінка енергоефективності закладів освіти (ДНЗ та ЗОШ) на основі офіційних даних про витрати енергоносіїв на опалення та електроенергію.
  2. Здійснено особисті зустрічі з першими особами міст, РДА та ОДА у Закарпатті з презентацією результатів оцінки. Представлено механізми підвищення енергоефективності.
  3. Ужгородська міська рада прийняла рішення про впровадження системи муніципального енергоменеджменту у місті та про підписання Угоди Мерів. 
  4. Проведена широка інформаційна кампанія у регіональних ЗМІ щодо проблеми енергоефективності в області. Видано постери та інформаційні буклети щодо підвищення енергоефективності навчальних закладів та власних осель. 

Партнери: EU, CLEEN: WECF (Німеччина), ГО «Екоклуб» (Рівне).

Author