Тячівська, Вільховецька та Нересницька та Великобичківська територіальні громади висловили зацікавленість в участі у проєкті «Енергетичні можливості для закарпатських громад», який ГО «Екосфера» впроваджує за підтримки USAID Проєкту енергетичної безпеки. Про це представники громад заявили під час зустрічей з представниками робочої групи з реалізації проєкту.

Виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль, керівниця Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» Наталія Носа та виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Олег Лукша відвідали 3 територіальні громади на Тячівщині та розповіли про старт 3-х проєктів, спрямованих на підвищення енергоефективності та енергозалежності закарпатських громад. Один із цих проєктів від ГО «Екосфера» – «Енергетичні можливості для закарпатських громад».

«На мою думку, далеко не всі громади задоволені рівнем надання послуг у сфері енергопостачання.Через енерговитрати при транспортуванні електроенергії по ЛЕП часто до розетки в будинках «доходить» лише 180 Вольт і електроприлади не працюють. Ситуація не покращиться до тих пір, поки на енергоринку України діє жорстка монополія. В українському законодавстві існують передумови для розвитку і створення моделей генерації енергії з місцевих природних ресурсів» – зазначила виконавча директорка ГО «Екосфера» Катерина Станкевич-Коваль.

В обговоренні проєктів взяли участь перший заступник Тячівського міського голови Владислав Братюк, голова Вільховецької територіальної громади Михайло Цірик, голова Нересницької громади Василь Гасинець.

Проєкт спрямовано на підвищення обізнаності та поширення ідеї енергетичної демократії для забезпечення мешканців віддалених громад гірських районів Карпат доступною, надійною, сталою та безпечною енергією за рахунок збільшення виробництва відновлюваної енергії.

Для громад-учасниць проєкту заплановано семінар щодо можливостей створення та розвитку власних мікро-мереж відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) на основі існуючих місцевих природних ресурсів (сонця, вітру, води, геотермальних вод та енергії землі) за участі приватного капіталу на основі кооперації.

Після семінару учасники проєкту зможуть запропонувати власну ідею створення мікрооб’єкту електрогенерації у своїй громаді для її реалізації у рамках проєкту. Для 3-х найкращих ідей за рахунок проєкту буде розроблено технічну документацію та/або оцінку впливу на довкілля.

З додатковими питаннями щодо проєкту та його реалізації прохання звертатись за телефоном +38 0312 615852 або надіслати запит на електронну пошту [email protected]. Більше інформації тут https://ekosphera.org/energetychni-mozhlyvosti-dlya-zakarpatskyh-gromad/

Author