Захід організували на тему «Піклуймося про нашу річку!», на якому молодь вчилася запобігати утворенню відходів та аналізувати власний вплив на довкілля. Представники ГО «Екосфера» відвідали ЗОШ №8 та гімназію з метою поширення ідеї відмови від пластикових пакетів. Разом зі школярами виготовляли екоторбинки для використання у повсякденному житті.
Така ініціатива у наш час особливо актуальна, адже вже з січня 2022 року, згідно з законом «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», забороняється розповсюдження пластикових пакетів у магазинах та ресторанах. Виробники зможуть пропонувати покупцям виключно біорозкладні пакети. Значна частина українців вже давно перейшла на екологічну альтернативу – використання екоторбинок. Завдяки тренінгу ГО «Екосфера» діти можуть розмалювати торбинку за власним дизайном. Такі заняття не тільки розвивають творчість у школярів, але й заохочують дітей відмовлятися від пластику, піклуватися про природу, розуміти причинно-наслідкові зв’язки екологічного забруднення планети.
Добре знайомі з цією ініціативою учні 9-го класу у Виноградівській школі №8. На початку літа діти почали виробляти сумки-шопери – практичні та стильні універсальні вироби для повсякденного вжитку.

«Ми турбуємося про довкілля, розуміємо, що зміни повинні починатися з нас. Так і виникла ідея створити шопери ручної роботи. Спочатку кожен вишив торбинку для себе, а згодом почали розповсюджувати через соціальні мережі. Таким чином ми поширюємо ідею “Reduce! Reuse! Recycle!”, а також розвиваємо у дітей певні підприємницькі навички»
– зазначає вчителька англійської мови Леся Товт.
На тренінгу діти отримали на вибір найрізноманітніші дизайни: квіткові орнаменти, тварин, казкових персонажів, предмети інтер’єру, або ж могли обрати ідею для малюнку самі.
Це допомагає дітям зрозуміти, що навіть найменше наше рішення відбивається на довкіллі, а свідома відмова від пластику дуже швидко може стати корисною звичкою.
Тренінги та майстер-класи для дітей проводять у рамках «Зеленої школи» – навчальної програми, яка вчить дітей займатися дослідницькою діяльністю, розвиває творчі здібності, вчить аналізувати, критично мислити, висловлюватися, працювати в команді, вести дискусію, дає розуміння законів природи, взаємозв’язків у природі, і головне – формує свідомі дружні до довкілля поведінкові звички. Дякуємо Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА за підтримку заходу.
Тренінги відбулися у рамках проєкту #SafeTisza
Author