Громадська організація плідно працює у цьому напрямку вже 20 років. Із 2018 року ми проводимо навчання у рамках «Зеленої школи» – навчальної програми, яка вчить дітей займатися дослідницькою діяльністю, розвиває творчі здібності, вчить аналізувати, критично мислити, висловлюватися, працювати в команді, вести дискусію, дає розуміння законів природи, взаємозв’язків у природі, і головне – формує свідомі дружні до довкілля поведінкові звички.
Це парасолькова програма, яка включає різні теми, методи та форми навчання у форматі таборів, екошкіл, майстер-класів та воркшопів. У рамках «Зеленої школи» молодь набуває навичок створення мультфільмів, коротких відео, фотографії, власних вебсайтів.
У грудні 2018 року в обласній бібліотеці ім. Ф. Потушняка у клубі Window on America Uzhhorod ГО «Екосфера» організувала майстер-клас для усіх охочих: «Друге життя використаним речам. Ялинкові прикраси».
Цікавість дорослих до такого майстер-класу стала несподіванкою! У результаті ми отримали багато чудових новорічних прикрас від дорослих та дітей.
У січні 2019 року тренери ГО «Екосфера» на майстер-класі у приміщенні обласної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка в клубі Window on America Uzhhorod показали, як можна виготовити оригінальний скляний підсвічник у техніці вітражу. Захід відвідали дорослі та діти. Новорічні прикраси та різдвяні підсвічники з відходів підкорили уяву багатьох ужгородців! Захід провели у рамках ініціативи «Ужгород – нуль відходів».
Того ж місяця ГО «Екосфера» організувала майстер-клас зі створення екоторбинок, який відбувся у приміщенні обласної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка в Ужгороді в клубі Window on America Uzhhorod.
У лютому 2019 року ГО «Екосфера» презентувала мультфільм «Історія однієї річки». Ролик створили маленькі ужгородці 8 років про забруднення річки пластиковими відходами. Маленькі творці мультфільму пропонують свій розв’язок цієї проблеми, адже пластик – це сировина, яку можна повторно використовувати для виготовлення нових товарів.
У березні 2019 року ГО «Екосфера» організувала майстер-клас зі створення ваз зі скляних пляшок чи баночок, залишків ниток, бісеру, намистинок зі старого намиста, ґудзиків зі старих речей. Якщо все це не викинути у загальне сміття, а трохи пофантазувати – вийдуть власноруч створені елементи декору.
Захід відбувся за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» від «Інституту Республіка» та Національного Демократичного Інституту.
Одним з успішних заходів став черговий майстер-клас із розпису ексклюзивних екоторбинок. Захід відбувся в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» від «Інституту Республіка» та Національного Демократичного Інституту. Майстер-клас відвідали десятки людей, які створили унікальні екоторбинки для покупок.
У березні представники ГО «Екосфера» провели воркшоп зі створення красивих речей із непотребу. Захід відбувся в обласній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка за підтримки центру Window on America Uzhhorod.
У березні 2019 року ГО провела екошколу «Енергоефективність для всіх!». Представники «Екосфери» розповіли учасникам про антропогенні причини змін клімату та наслідки цих змін, а також з’ясували що таке вуглецевий слід. На заході говорили про те, як кожен може зменшити свій щоденний вуглецевий слід і цим допомогти своєму місту, країні, планеті в цілому. Також обговорили відновлювальні джерела енергії та виготовили сонячний колектор.
Також у рамках проєкту працювали над створенням інтерактивних засобів вивчення громадської думки жителів Ужгорода – що готовий зробити кожен для скорочення викидів СО2 в атмосферу?
На третій день екошколи «Енергоефективність для всіх!» учасники працювали в малих групах для формулювання пропозицій у щоденному використанні міського транспорту, електроенергії, тепла та поводження з ТПВ.
Екошколу провели за підтримки Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА на базі Ужгородської Міської Бібліотеки для дітей «Казка».
У березні представники ГО «Екосфера» провели цікавий майстер-клас по виготовленню листівок із залишків текстилю, картону та різних елементів декору. Захід спрямований на скорочення споживання ресурсів та продукування відходів.
Вторинна сировина заміщує та зберігає природні ресурси планети. ГО «Екосфера» запустила серед дітей флешмоб «А ви сортуєте сміття?».
У квітні 2019 року представники ГО «Екосфера» спільно з лідерами учнівського врядування «Нове покоління» організувала Школу Лідерства для молоді. Відомий фотограф Сергій Денисенко провів майстер-клас для учасників на тему створення власної фотоісторії, яка розкриває певну екологічну проблему міста.
Меседж заходу: важливо не пройти повз екологічну проблему чи злочин, бути свідомим громадянином своєї держави, зберегти планету для майбутніх поколінь.
Фотограф Сергій Денисенко навчав молодь секретам якісної фотографії, розповів цікаву історію становлення і розвитку мистецтва фотографії, а також на практиці допоміг дітям спробувати себе у ролі фотографа.
На наступному етапі учасники майстер-класу редагували свої роботи, щоб представити їх для містян та участі у конкурсі.
У квітні 2019 року ГО «Екосфера» організувала майстер-клас у ЗОШ №15 з учнями молодшої школи у рамках проєкту «Ужгород – нуль відходів». На заході обговорили важливість сортування і переробки сміття. Подію організували за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна громада» від «Інституту Республіка» та Національного Демократичного Інституту.
Подібний захід ГО «Екосфера» провела із п’ятикласниками у ЗОШ №6. З дітьми обговорили чому змінюється клімат, що таке вуглецевий слід, чому важливо знати про це кожному. А також, що кожен із нас може зробити, щоб зменшити свій вуглецевий слід на Землі.
Захід відбувся за підтримки ГО «Інститут Республіка» у рамках проєкту «Ужгород – нуль відходів».
У квітні 2019 року відбувся захід у громадському центрі Window on America Uzhhorod Закарпатської обласної наукової бібліотеки ім Ф. Потушняка на тему «Живі книги» на службі порятунку природи!». Учасники заходу змогли «почитати» не одну, а декілька «живих книг». У ролі книг були живі люди, експерти та громадські активісти природоохоронної діяльності. Зокрема, це представники таких громадських організацій як «Екосфера», «Форза» та The European Wilderness Society. Вони розповідали своїм слухачам про найактуальніші проблеми довкілля та про шляхи їх розв’язання.
24 квітня 2019 року відбувся черговий майстер-клас, на якому розписували великодні яйця. Отримали багато позитивних вражень і емоцій. Захід відбувся за підтримки ГО «Інститут Республіка» в рамках проєкту «Ужгород – нуль відходів».
У квітні 2019 року пройшла всеміська просвітницька акція від ГО «Екосфера» разом з ТОВ «АВЕ-Ужгород» під назвою «Знизимо викиди СО2!». Адже сміття є одним з джерелом викидів парникових газів в атмосферу.
В акції взяли участь школярі ужгородських ЗОШ №15 та №19. Серед них були учасники канікулярної Екошколи «Енергоефективність для всіх!», яку ГО «Екосфера» провела у березні. На площі містяни могли ознайомитися із демонстраційною моделлю сонячного колектора, який зібрали діти під час навчань в Екошколі, а також визначитись, що саме кожен готовий змінити у своєму житті для зниження викидів СО2 та зменшення власного вуглецевого сліду.
На площі також працювали майстер-класи з розпису екоторб, декору скляних пляшок та виготовлення органайзерів з пластикових ємностей.