У документі ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ У СФЕРІ УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ У ЗАКАРПАТСЬКІЙ ОБЛАСТІ: причини, прогнози і рекомендації викладено короткий опис поточної ситуації з відходами у Закарпатській області, виокремлено основні проблемні питання та причини їх виникнення. Проаналізовано історію формування регіональної політики у сфері управління відходами та відповідність її національній політиці, яка визначається Національною стратегією управління відходами в Україні до 2030 року та чинним законодавством. Проаналізовано Регіональний план управління відходами у Закарпатській області до 2030 року з акцентом на відповідність запланованих заходів тій пріоритетності, яку вимагає ієрархія поводження з відходами.
Дослідження опиралось на відкриті офіційні дані профільних управлінь Закарпатської ОДА – департаменту екології та природних ресурсів і управління житлово-комунальним господарством та енергоефективності; на дані, отримані на інформаційні запити від профільних управлінь, а також на аналізі усіх наявних стратегічних та операційних документів регіонального рівня у сфері управління відходами. До уваги бралася актуальна інформація регіональних ЗМІ. Документ містить прогнози розвитку ситуації за існуючих умов, рекомендації щодо оптимізації
ситуації та висновки.

Ця публікація підготовлена у межах проєкту «Аналіз i моніторинг впровадження національної політики та регіональних стратегій щодо поводження з ТПВ в областях Карпатського регіону України», який виконується у партнерстві з ГО «Нуль відходів Львів» та фінансується Міжнародним фондом «Відродження».
Зміст публікації є виключною відповідальністю ГО «Екосфера».

Author