Близько 100 вчителів Великобичківської громади стали учасниками тренінгів від ГО «Екосфера» щодо методики проведення уроків зі школярами на тему довкілля. Заходи відбулися у межах проєкту «Стале управління відходами – в шкільну освіту!» на базі Великобичківського ЗЗСО І-ІІІ ст. 1. Великобичківська ТГ на Рахівщині стане першою громадою на Закарпатті, яка впроваджує навчально-виховний компонент поводження з відходами у шкільну освіту, охоплюючи усі школи та класи.Під час заходу експерти громадської організації поділилися з учасниками цінними знаннями, як зробити екозаняття цікавими та пізнавальними для дітей за авторською програмою «Азбука поводження з твердими побутовими відходами». Цей навчально-освітній компонент впроваджуватиметься на виховних годинах, що не потребуватиме окремого фінансування з бюджету громади, та додаткового навантаження для вчителів. Водночас навчально-виховна програма зможе охопити учнів різного віку.

Навчально-методичний посібник містить матеріали 10 уроків-тренінгів на тему поводження з ТПВ для школярів. Електронну версію посібника ви можете скачати на нашому сайті! https://ekosphera.org/879-2/ Під час практичних занять вчителі ознайомилися з концепцією свідомого споживання відходів та можливих шляхів розв’язання цієї проблеми. А також дізналися про ідеї проведення природоохоронних заходів, акцій, настінних газет та інформаційних листівок, які вони можуть згодом розробляти з дітьми.  У межах робочої поїздки експертки ГО «Екосфера» також провели круглий стіл за участі​​ голови Великобичківської громади Олега Бурси,  начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту Великобичківської селищної ради Лілії Ільчук та керівника ТОВ “ЕКОБАТ ШУРАВІ” Олега Вайнагія.Під час зустрічі керівники «Екосфери» ​​обговорили проблеми поводження з відходами у громаді, шляхи їх розв’язання та роль освіти в процесі зміни поведінкових звичок населення. За підсумками проведеної розмови освітньо-виховну програму «Азбука поводження з ТПВ» будуть впроваджувати у шкільні навчальні плани наказом управління освіти виконавчого комітету Великобичківської селищної ради. Проєкт «Стале управління відходами – в шкільну освіту!» має на меті впровадити освітньо-виховну складову сталого поводження з ТПВ у шкільну програму, у результаті чого кількість відходів, які вивозяться сьогодні з Великобичківської ТГ на полігон може скоротитися до 20-30 %.  На території громади вже діє підприємство ТзОВ “Екобат Шураві”, яке надає послуги з вивозу ТПВ та збирає вторсировину на контейнері.
Сортування сміття – вкрай важлива практика задля збереження довкілля та забезпечення сталого розвитку громади. Йдеться не тільки про ціннісний аспект екологічної культури, але й про покращення якості життя громадян. Адже відходи, які потрапляють на сміттєзвалища, можуть виділяти шкідливі речовини, які погіршують екологічний стан громади та загрожують здоров’ю населення. 

ГО «Екосфера» висловлює щиру подяку у реалізації цілей проєкту всім залученим сторонам Великобичківської громади! Саме успішна співпраця в напрямку покращення екосвідомості та екокультури дітей через шкільну освіту стане гідним прикладом для решти громад Закарпаття! Екологічне виховання у шкільній освіті допомагає змалечку формувати в учнів екосвідомість та відповідальне ставлення до природи. Цікаві та інтерактивні заняття не тільки урізноманітнюють навчальний процес, але й розвивають у дітей критичне мислення.Наприклад, наслідки нераціонального використання природних ресурсів, надмірного споживацтва, глобального забруднення чи викидів парникових газів. Правильне висвітлення теми довкілля з боку вчителя допомагає школярам зрозуміти, як функціонує світ і вчить їх уважніше ставитись до довкілля.Ця публікація була створена у межах проєкту «Голос громади і вплив на реформи», що впроваджується за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її наповнення є виключно відповідальністю ГО «Екосфера» та не обов’язково відображає точку зору European Union in Ukraine та Netherlands Helsinki Committee

 #EUfunded #NHC #EUinUkraine #CIfR

Author